10 rzeczy, których nie wolno robić na Maratonie Nowojorskim!

Już jutro (1 listopada) start najsłynniejszego i największego maratonu na świecie. Co do tego, że jest to impreza wyjątkowa nie trzeba nikogo przekonywać, ale czy wiecie, że podczas startu istnieje mnóstwo rzeczy, których zawodnicy nie mogą używać/zabierać ze sobą? Ma to ścisły związek z procedurami bezpieczeństwa, które w przypadku tak wielkiego biegu wydają się uzasadnione. Oczywiście wśród biegaczy słychać głosy niezadowolenia z powodu niektórych zakazów, ale przepisy to przepisy – zresztą zobaczcie sami. Oto 10 rzeczy, które są zabronione podczas NYC Marathon. 

 

śpiwór

Tak to nie żart. Nie możesz biec Maratonu Nowojorskiego w śpiworze (w kołdrze też nie). Spytacie po co biec maraton w śpiworze? Choćby po to aby pobić tegoroczny Rekord Guinessa, który został ustanowiony w Londynie – 4:20:21. Mamy nadzieję, że nikt przez ten przepis za bardzo nie zmarznie.  

 

 

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAKADEMIA Biegologia.pl – TWÓJ PÓŁMARATON 2016
Następny artykułAmatorzy biegają coraz lepiej i coraz mądrzej
Tomasz Peisert
Redaktor naczelny, współwłaściciel, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, prowadząc grupy treningowe oraz tworząc poczytne teksty/felietony. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km - 35:19.