W ten weekend pewna młoda adeptka biegania nabiegała rewelacyjną życiówkę na dystansie 5km podczas trójmiejskiego biegu parkrun. Eliza Galińska bo o niej mowa już nie raz zachwyciła świetnym rezultatem. Tym razem na dystansie 5km nabiegała wynik 18:29, co jest jej nowym rekordem życiowym! 

To nie nowość dla pruszkowskich biegaczy, że Eliza zachwyca wynikami. Zaledwie tydzień temu, także na trasie parkrun, tym razem w Pruszkowie (w którym mieszka) 11-latka pokonała dystans 5km w 18:32! Dla dziewczynki bieg parkrun na dystansie 5km to już rutyna. Ma ona na swoim koncie przebiegniętych, uwaga … 119 biegów parkrun!

W cosobotnich, darmowych biegach startuje już od 2014 roku. Jako ośmiolatka biegała już poniżej 22 minut (jej najlepszy wynik w 2014 roku to 21:27). Praktycznie z każdym biegiem Eliza poprawia swoje rezultaty. Mając 9 lat pierwszy raz złamała granicę 20 minut na 5km!

Wyniki Elizy prawdziwie zachwycają, zostawiają jednak lekką nutkę niepokoju, o to czy takie wyniki w tak młodym wieku są możliwe do utrzymania w przyszłości? Czy dzieci powinny trenować bieganie na tak wysokim poziomie? Patrząc na Elizę mamy nadzieję, że tak.

Elizie życzymy więc dalszej radości biegania i spokojnego rozwoju sportowego, tak aby czerpała z tego na razie jak najwięcej radości, a prawdziwym ściganiem zajęła się w finale Igrzysk Olimpijskich :)

Komentarze Facebook