Ile byłbyś w stanie zapłacić za bieg na dystansie 19km lub 36km. 80zł, 100zł, 200zł? Organizatorzy imprezy o nazwie Bieg o Puchar Roberta Korzeniowskiego w Arłamowie ustalili opłaty od 890zł do 1190zł! Bieg jest zaplanowany na 29 października i będzie wiódł pięknymi terenami Gór Słonnych. Organizatorami imprezy są: Fundacja Bieg Rzeźnika oraz RK Athletics lekkoatletyczny klub Roberta Korzeniowskiego.

Skąd jednak takie horrendalne ceny za tę imprezę? Okazuję się, że w pakiecie oprócz standardowych świadczeń jak medal, opieka medyczna czy punkty odżywcze będą znajdować się także… 2 noclegi (28-30.10) w hotelu spod którego będą startować biegi. Wszystko jest więc teoretycznie ok, ale zawodnicy już teraz wyrażają swoje oburzenie w związku z takim podejściem organizatorów. Warto jednak dodać, że definiowanie tej imprezy jako stricte imprezy biegowej jest nie do końca zasadne, bo w pakiecie oprócz dwóch noclegów jest także udział w wieczornej imprezie integracyjnej po biegu. Nie zmienia to jednak faktu, że taki zabieg uczynił ten bieg zdecydowanie najdroższym w Polsce.

Jak widać wolny biegowy rynek powoli rozwija skrzydła, a elitarność niektórych biegów spowoduje, że w wielu imprezach będą startowali zawodnicy tylko z naprawdę obfitym portfelem.

 

Komentarze Facebook