2 kwietnia ruszyły zapisy do Maratonu & Półmaratonu Mierzęcin

Lasy i jeziora są bogactwem tego regionu. Czyste, bardzo odludne miejsca, z dala od przemysłu i miejskiego zgiełku.

2 kwietnia wystartowały zapisy do jednego z najpiękniejszych maratonów i półmaratonów w Polsce. Pomysł na zorganizowanie biegu właśnie tam padł spontanicznie i okazał się strzałem w dziesiątkę. Biegacze z dużym entuzjazmem zareagowali na informację o imprezie, bo niecodziennie nadarza się okazja by wystartować z tak wyjątkowego miejsca. Pałac Mierzęcin i jego otoczenie tworzą niespotykany klimat – pałacowy park w stylu japońskim, rozległe łąki, winnica, Puszcza Drawska oraz wijące się rzeczki: Drawa i Mierzęcka Struga tworzą prawdziwie bajkową mozaikę krajobrazów.

Start będzie spod pięknej, rozległej polany nieopodal Pałacu, a trasa poprowadzi urokliwymi zakątkami Puszczy Drawskiej. Na biegaczy czekać będą na mecie unikalne tłoczone medale i przepyszne makaronowe posiłki w wersji klasycznej lub wegetariańskiej przygotowane specjalnie na tę okazję przez pałacowych kucharzy.

Niewątpliwą atrakcją oprócz samego startu w zawodach będzie możliwość zwiedzenia w przeddzień biegu – pałacowej winnicy i poznanie tajników wyrobu tamtejszego wina, które jest wysoko cenione w kraju i za granicą.

Oprócz tego na biegaczy czekać będzie wiele innych atrakcji, a czas spędzony na terenie majątku Mierzęcin na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem zarówno dla biegaczy jak i kibiców. Organizatorzy nagrodzą biegaczy w kategorii OPEN, w klasyfikacjach wiekowych, drużynowych i powiatu.

Wstępny limit uczestników na maraton oraz półmaraton to 500 osób.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami dotyczącymi biegu koniecznie zalajkuj fanpage imprezy na facebooku: www.facebook.com/maratonmierzecin 

Regulamin imprezy, mapki tras oraz wykaz noclegów znajdziesz na stronie: www.maratonmierzecin.com

Na temat imprezy pisaliśmy już także w specjalnej zapowiedzi, gdzie znajdziecie m.in. robiący wrażenie film z lotu ptaka na Pałac i jego okolice.

Maraton & Półmaraton Mierzęcin – nowy, malowniczy bieg już w sierpniu! 

Poniżej kilka zdjęć z Mierzęcina i okolic – takie widoczki czekają na Was już 21 sierpnia!

 

aero5Aero2 Aero3 aero4aero9