3 dzień HMŚ – Sopot 2014

W ostatnim dniu rywalizacji Halowych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce ogladaliśmy wiele emozjonujacych biegów z udziałem naszych  reprezentantów. Wielu z nich startowało w finale z szansami na medal i niektórym udało się tą szansę wykorzystać.

Po dzisiejszym dniu wnioskujemy o uznanie konkurencji lekkoatletycznej – biegu na 800m jako sportu narodowego! W tej konkurencji 2 reprezentantów Polski zdobyło medale!

srebro

SREBRNY   MEDAL   ANGELIKI CICHOCKIEJ   W BIEGU NA 800M

srebro

SREBRNY MEDAL ADAMA KSZCZOTA W BIEGU NA 800M

Poniżej zestawienie wszystkich wyników Polaków z dzisiejszych konkurencji biegowych:

60m kobiet – półfinały:

Marta Jeschke – kończy udział w rywalizacji z wynikiem 7,41

Anna Kiełbasińska – wyrównuje swój rekord życiowy – 7,31 jednak nie daje to awansu do finału

60m przez płotki mężczyzn – półfinały:

Dominik Bochenek – zajmując 6 miejsce w półfinale, z czasem 7,66 niestety nie kwalifikuje się do finału

800m kobiety – FINAŁ

Angelika Cichocka – zdobywa srebrny medal z czasem 2:00,45!!

3000m kobiet – FINAŁ

Renata Pliś – zajmuje 7 miejsce w finale z czasem 9:07,05 po bardzo powolnie prowadzonym biegu

800m mężczyzn – FINAŁ

Adam Kszczot – zdobywa srebro z czasem 1:46,76!

adam

Marcin Lewandowski – walczył dzielnie i wszystko wygladało na to, że zdobył o 0,01 sek brązowy medal rzutem na taśmę. Niestety kilkanaście minut po zakończeniu biegu ogłoszono dyskwalifikację zawodnika z powodu przekroczenia toru – Marcin na łuku jedna stopę postawił poza bieżnią na płaskim odcinku, co zostało zinterpretowane przez sędziów jako skrócenie trasy biegu.

Sztafeta 4 x 400m kobiet – FINAŁ

Sztafeta reprezentacji Polski w składzie (Ptak, Hołub, Wyciszkiewicz, Święty) – kończy rywalizację na 4 miejscu z czasem 3:29,89, ukończyły jako 5, jednak z powodu dyskwalifikacji sztafety rosyjskiej Polki awansowały o jedną pozycję

Sztafeta 4 x 400m mężczyzn – FINAŁ

Sztafeta reprezentacji Polski w składzie (Kozłowski, Omelko, Pietrzak, Krzewina) – z czasem 3:04,39  zajmuje 4  pozycję

DODATKOWO SZTAFETA STANÓW ZJEDNOCZONYCH USTANOWIŁA JEDYNY HALOWY REKOR ŚWIATA NA TYCH MISTRZOSTWACH.

NOWY HALOWY REKORD ŚWIATA W SZTAFECIE MĘSKIEJ 4 x 400M WYNOSI 3:02,13!