3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton!

7 tysięcy osób wzięło udział w 3. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie. Na mostach witali ich artyści, zaangażowani w projekt „Mosty”. Całe podium zdominowali Kenijczycy. W nowych klasyfikacjach – najlepsza Polka i najlepszy Polak – zwyciężyli Sylwia Ejdys-Tomaszewska i Arkadiusz Gardzielewski.

Jako pierwszy linię mety minął METTO David Kiprono z Kenii (1:03:04). Dwa kolejne miejsca na podium zajęli jego rodacy. TANUI John Kibichy uzyskał czas (1:03:26), a LAGAT Francis (1:03:55). Wśród pań triumfowała Maryna Damantsevich z Białorusi (1:13:25). Drugie miejsce przypadło w udziale Sylwii Ejdys-Tomaszewskiej (1:15:05), a trzecie Ewie Chreścionko (1:16:12). Wrocławianie Sylwia Ejdys-Tomaszewska oraz Arkadiusz Gardzielewski zwyciężyli w klasyfikacji najlepsza Polka i najlepszy Polak. Klasyfikację dziennikarzy wygrała drużyna Radia Wrocław.

Poza „Mostami” dużą atrakcją dla zawodników były medale. Trofeum za półmaraton ma kształt krasnala. Drugą część składanki można zdobyć we wrześniu podczas 33. PKO Wrocław Maratonu.

Szczęście dopisało Beacie Borowicz. To ona już niebawem odbierze kluczyki do samochodu KIA Picanto.

Kolejne święto biegaczy we Wrocławiu już 13 września br.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrużynowe Mistrzostwa Europy Czeboksary – 4 miejsce i dobre starty Polaków
Następny artykułNowa odsłona NewBalance.pl

Biegacz z ponad 10 letnim stażem, pomysłodawca i współwłaściciel serwisu. Zaangażowany w wiele projektów, ale Biegologia to jego oczko w głowie. Efektem jego kreatywności i pomysłowości jest obecny layout Biegologii, który jest czytelny, funkcjonalny i cieszący się bardzo dobrymi opiniami wśród biegaczy. Jest odpowiedzialny za techniczną sferę funkcjonowania portalu – dzięki niemu wszystko działa jak należy, a nasi drodzy czytelnicy mogą każdego dnia odwiedzać Biegologię w poszukiwaniu nowych informacji. Marcin jest również osobą odpowiedzialną za reklamę w naszym serwisie zatem w przypadku chęci nawiązania współpracy, prosimy kontaktować się mailowo na adres: marcin.sielowski@msimedia.pl