Niespełna 1500 biegaczy i biegaczek spotkało się w Trzebnicy aby tradycyjnie uczcić ostatni dzień starego roku AD 2015. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy ma już swoją bogatą tradycję i w zasadzie chyba każdy biegacz w Polsce słyszał o tej wyjątkowej imprezie. Są i tacy, którzy nie wyobrażają sobie „Sylwka” bez przyjazdu do Trzebnicy… bez zaliczenia słynnej „Moreny Czołowej”… bez sympatycznych życzeń … bez biegania!

Już od wczesnych godzin porannych można było zaobserwować bardzo ciekawą zależność… liczba miejsc parkingowych w mieście malała wprost proporcjonalnie do ilości biegaczy rozgrzewających się do biegu :)

Jako pierwszy na mecie zameldował się Artur Kozłowski z czasem 30 minut i 11 sekund, a najszybszą kobietą okazała się Dominika Napieraj, czas 34 minut i 22 sekund.

P1320622

Podsumowując … w walce o najlepsze lokaty dodatkowym utrudnieniem byli dublowani biegacze. Szkoda, że nie wszyscy potrafią zareagować na hasło „lewa wolna” i ustąpić miejsca znacznie szybszemu zawodnikowi. Ciasne uliczki miasta również dawały się we znaki biegaczom. Jak zwykle ratowali się chodnikami, trawnikami… bardzo często skracając trasę biegu :(

31. edycja Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy zakończyła się niewątpliwym sukcesem organizacyjnym i sportowym. Rekordowa ilość uczestników oraz stały wzrost frekwencji to najlepsza reklama dla tej imprezy biegowej!

Jako rodowity Trzebniczanin już dziś serdecznie zapraszam na kolejną edycje tego wyjątkowego biegu :)

Pełnie wyniki biegu >>

Galeria zdjęć z 4-5km

Komentarze Facebook