37 PZU Maraton Warszawski – ostatni raz z finiszem na Stadionie Narodowym

Maraton Warszawski przyciąga wielu biegaczy z całej Polski już od wielu lat. Od 2012 roku dodatkowym magnesem dla zawodników jest niezwykle efektowny finisz na Stadionie Narodowym. Kto miał okazję wbiegać tam na metę, ten wie jak wspaniała atmosfera panuje na płycie warszawskiego stadionu.

W tym roku biegacze będą mieli ostatnią szansę by poczuć ten klimat. Już od następnej edycji, maraton wraz z metą wraca na ulice miasta. Jak powiedział Marek Tronina – dyrektor Maratonu Warszawskiego – ta decyzja podyktowana jest coraz większą frekwencją, która przekłada się na coraz większe problemy organizacyjne oraz faktem, że na Narodowym odbywa się wiele innych imprez, dlatego coraz trudniej to wszystko zgrać. Dyrektor podkreślił jednocześnie, że dzięki temu nadal będzie można dbać o wysoki poziom i prestiż imprezy.

37 PZU Maraton Warszawski wystartuje 27 września o godz. 9:00. Zawodnicy pokonają trasę wiodącą m.in. przez Saską Kępę, Gocław, Most Świętokrzyski, Powiśle, Łazienki Królewskie, Żoliborz, Bielany, Cytadelę, Nowe Miasto, Most Gdański i Pragę Północ. Jeśli więc chcecie ostatni raz poczuć atmosferę finiszu na Stadionie Narodowym – zapisujcie się. Do 31 sierpnia opłata startowa wynosi 100zł.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMistrzostwa Świata w Pekinie – znamy skład polskiej reprezentacji!
Następny artykułBieganie bez celu – czy to ma w ogóle sens?
Tomasz Peisert

Redaktor naczelny i właściciel portalu, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, tworząc rozmaite teksty/felietony, prowadząc biegowe akademie i warsztaty. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Dzięki swojej dociekliwości doprowadził do wyjścia na jaw wielu mrocznych spraw z biegowego światka. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km 35:19.