4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 18 czerwca 2016r. Biegacze wystartują z terenu Stadionu Olimpijskiego o 22:00, ostatni zawodnicy będą pojawiać się na mecie do 1:30.

Półmaraton w Stolicy Dolnego Śląska to obecnie jedyna spośród dużych i liczących się w kraju i zagranicą imprez, organizowana nocą. Jej niespotykany klimat został błyskawicznie doceniony przez biegaczy – wszystkie tegoroczne pakiety startowe zostały wyprzedane w ciągu nieco ponad 3 miesięcy, w tempie około 100 dziennie. Dodatkowa pula 1000 miejsc spotkała się z jeszcze większym zainteresowaniem – wszystkie numery zostały sprzedane w godzinę. W biegu wystartuje łącznie rekordowe 10 000 osób.

Imprezy towarzyszące

  • Targi Sport Expo, hala wielofunkcyjna AWF godz. 8.00 – 0.00
  • Turniej Piłki Nożnej Wrocławskie Mini Mistrzostwa Europy 2016 – Pola Marsowe
  • VI Piknik Olimpijski, kompleks Stadionu Olimpijskiego, godz. 16.00 – 19.30
  • Panel Dyskusyjny, sala wykładowa AWF nr 103,

Wzdłuż trasy półmaratonu niewielkie, kilkuosobowe zespoły muzyczne zagrają na żywo wybrane utwory muzyki klasycznej. To oznacza, że przy okazji biegu odbędzie się wiele niepowtarzalnych koncertów, stanowiących jednocześnie część imprezy.

Wśród biegaczy pojawi się także „grupa turystyczna”. Każdy z uczestników będzie mógł wybrać ukończenie trasy bez nacisku na jak najlepszy czas i bicie rekordu, ale za to z opowieścią o historii Stolicy Dolnego Śląska i najciekawszymi faktami z dziejów Wrocławia, przekazywanymi na żywo przez pacemakera-przewodnika.

Na sportowców i kibiców będzie także czekać multimedialny pokaz – Projekt P.I.W.O. Wschodnie skrzydło budynku Urzędu Wojewódzkiego zostanie oświetlone (od strony Odry) przy pomocy 69 modułów świetlnych umieszczonych w oknach budynku. Wyświetlane animacje będą miały na celu przykuwać uwagę i cieszyć oko, ale przede wszystkim zagrzewać biegaczy do walki z własnymi słabościami.

Medal
Po raz kolejny trofea dla uczestników wrocławskich biegów będą składać się w większą całość. W czterech najbliższych biegach, w 2016 i 2017 r. (4. i 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton oraz 34. i 35. Wrocław Maraton) zawodnicy otrzymają miniatury ważnych wrocławskich budynków. Za ukończenie tegorocznego półmaratonu biegacze otrzymają miniaturę Narodowego Forum Muzyki. Po przebiegnięciu wszystkich czterech wrocławskich biegów (półmaraton i maraton w bieżącym oraz kolejnym roku) uczestnicy otrzymają pamiątkową paterę z zarysem Wrocławia oraz miejscami przeznaczonymi na przestrzenne medale.


Komentarze Facebook