5 biegaczy, których zna cała Polska!

fot. Monika Goldszmidt-Czarniak Maraton Solidarności 2013

Biegacze mają różne cele, charaktery i marzenia. Tworzą jedną wielką biegowa brać, w której raz po raz znajdzie się ktoś taki kogo znają wszyscy. Ktoś kto nie biega dla wielkich wyników, ale dla satysfakcji, radości i… chęci wyróżnienia się z biegowego tłumu. Przedstawiamy Wam pięć postaci, których zasadniczo przedstawiać nie trzeba, a które za każdym razem na zawodach wywołują uśmiech, szacunek, a nawet wzruszenie. Oto najwięksi polscy, biegowi krejzole, bez których świat biegania nie byłby tak barwny. I przede wszystkim zasługują na to by o nich napisać!

 

1393616.3

 

Choć jej imię i nazwisko to Maria Pańczak – przez większość biegaczy znana bardziej jako Babcia z parasolką lub po prostu Pani Parasolka. W tym roku skończyła 75 lat, ale z żelazną konsekwencją biega w bardzo wielu zawodach. Chociaż swoją przygodę z bieganiem zaczęła dopiero w wieku 61 lat to ma już ukończonych prawie 50 maratonów! Swoim optymizmem zaraża nie tylko biegaczy, ale również kibiców, których zawsze serdecznie pozdrawia na trasie. Z wykształcenia jest lekarzem medycyny, a jej atrybuty to oczywiście biały strój i błękitny parasol, którego nie używa nawet gdy pada. Na zawodach prawie zawsze przybiega ostatnia, czasami nawet po limicie, ale organizatorzy są dla niej wyrozumiali, bo to w końcu – Pani Parasolka!

 

1
2
3
4
5
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNew Balance 980 Trail – dynamiczna terenówka
Następny artykułTe wydarzenia przyniosły wstyd biegowej Polsce w 2014 roku
Tomasz Peisert
Redaktor naczelny, współwłaściciel, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, prowadząc grupy treningowe oraz tworząc poczytne teksty/felietony. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km - 35:19.