5 najgorszych zachowań biegaczy na zawodach

Bieganie to sport indywidualny. Każdy pracuje na swój wynik czy miejsce i zdany jest tylko na siebie. Czy to jednak oznacza, że powinniśmy zawsze biegać w zawodach tak jakby poza nami samymi nikogo więcej na trasie nie było? Odpowiedź jest prosta – nie! Oto pięć typów zachowań, które nie powinny mieć miejsca w trakcie zawodów… a jednak mają.

 

Robienie z trasy śmietniska

Obserwując sposób biegania wielu biegaczy podczas zawodów można czasem odnieść wrażenie, że brak tam jakiejkolwiek współpracy. Oczywiście wielu zawodników pomaga sobie z dużą życzliwością, ale równie spora grupa zachowuje się totalnie egocentrycznie. Podstawową kwestią jest rzucanie kubeczków, opakowań po żelach, gąbek, skórek od bananów i innych rozmaitości pod nogi innym biegaczom. Nie ma się tutaj nad czym rozwodzić – takie zachowanie to zwykłe chamstwo i bezmyślność. Wyrzucenie odpadku na pobocze nie kosztuje aż tyle energii by tego nie zrobić – jedno machnięcie ręką i od razu na trasie jest czyściej (o ile tak samo postąpi reszta biegaczy). A zatem biegacze – nie śmiecimy na trasie! Wolontariusze często próbują na bieżąco sprzątać takie rzeczy z trasy biegu, ale im większe ławice biegaczy dobiegają do punktów odżywczych, tym jest im to wszystko trudniej ogarnąć. Pamiętajmy o tym.

 

1
2
3
4
5
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEwa Swoboda z nowym rekordem Europy juniorek!
Następny artykułGrand Prix 2016 Maltańskie Kieretyny – pierwszy taki bieg w Poznaniu!
Tomasz Peisert
Redaktor naczelny, współwłaściciel, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, prowadząc grupy treningowe oraz tworząc poczytne teksty/felietony. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km - 35:19.