7 powodów dlaczego biegasz za wolno

powolne bieganie

Każdy z nas ma czasem taki dzień czy nawet kilka dni, kiedy czuje, że biegnie mu się gorzej. W slangu biegaczy jest to określane, że noga się nie kręci. Pierwsza myśl – pewnie nie jestem w formie. Często tak jest, ale czasami powód może być zupełnie inny.

 

Running-in-snow-shoes

Dlaczego biegasz za wolno ?
- REKLAMA -

Fatalne warunki pogodowe

Biegacze to ludzie ambitni i często próbują wykonać trening po trupach. Na dworze wicher, mróz i śnieżyca, ale w planie było 15km po 5:30/km? Ambitny biegacz będzie więc starał się wykonać ten plan w 100%, ale jednak nie może utrzymać założonego tempa. Efekt – myśl o gorszej formie. Zupełnie niepotrzebnie – polski klimat nie pozwala niestety realizować zawsze wszystkiego, co sobie zaplanujemy. Wtedy wolniejszy bieg wcale nie musi być symptomem zbliżającego się kryzysu. Byłoby idealnie gdybyśmy zawsze mogli biegać tak jak chcemy, ale niestety tak się nie da.

1
2
3
4
5
6
7
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFlorence Kiplagat z nowym Rekordem Świata w półmaratonie!
Następny artykułGenzebe – królowa hali! Rekord świata na 5000m!
Tomasz Peisert
Redaktor naczelny, współwłaściciel, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, prowadząc grupy treningowe oraz tworząc poczytne teksty/felietony. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km - 35:19.