fot. Mateusz Pietrzyk

Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa zaprasza na 8 Bieg Częstochowski.
Bieg rozpocznie się 9 kwietnia o godz. 15:30 w samym centrum Częstochowy – w III Alei NMP. Zawodnicy pobiegną 10-cio kilometrową trasą posiadającą atest PZLA. Startujący przebiegną po głównych ulicach w centrum miasta i wokół Klasztoru Jasnogórskiego. Po drodze będą mijać ciekawe architektonicznie i historycznie miejsca w Częstochowie takie jak: Plac Władysława Biegańskiego z ratuszem z XIX wieku i kościołem św. Jakuba z XIX wieku, plac Pamięci Narodowej, rotundę Urzędu Stanu Cywilnego, modernistyczny gmach Poczty Polskiej, skrzyżowanie z dwoma świątyniami: cerkwią i kościołem luterańskim, gmach teatru Adama Mickiewicza i oczywiście Klasztor Jasnogórski z parkami.

Celem Biegu jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i aktywności ruchowej, promocja miasta Częstochowy oraz integracja środowiska biegaczy.

Bieg Częstochowski jest organizowany dla biegaczy przez biegaczy. Poziom organizacyjny imprezy co roku jest wysoko oceniany przez uczestników. Wyrazem tego są liczne wyróżnienia przyznawane imprezie.
8 Bieg Częstochowski wchodzi w skład Grand Prix Dwudziestopięciolecia ŚZGiP w Biegach Masowych 2016

Więcej na temat Biegu Częstochowskiego można poczytać na stronach:

http://www.zabiegani.czest.pl/8-bieg-czestochowski-2016

https://www.facebook.com/czestochowarun/

 

8BC plakat

Komentarze Facebook