Dziś w stolicy Wielkopolski odbył się 8 Poznań Półmaraton – ponad 8000 biegaczy i biegaczek zmierzyło się z dystansem 21,0975 km! Wietrzna pogoda i nie do końca płaska trasa nie sprzyjały biciu życiówek, ale atmosfera na trasie i mecie była jak zawsze – niezapomniana.

W rywalizacji męskiej pewne zwycięstwo odniósł Paweł Ochal – 1:08:06. Drugi był Paweł Matner z Nysy (1:09:32), a na trzecim stopniu podium stanął Łukasz Kalaszczyński (1:10:44).

Wśród pań, pewne zwycięstwo odniosła Olga Ochal z wynikiem 1:14:34. Drugie miejsca zajęła nasza redakcyjna koleżanka – Aleksandra Peisert z nowym rekordem życiowym – 1:23:40. Trzecie miejsce przypadło Dorotcie Pawłowskiej – 1:25:25.

W całej stawce zabrakło zawodników z Afryki oraz często w Polsce startujących – Ukraińców. Po biegu – pierwsza czwórka w klasyfikacji kobiet oraz mężczyzn została poddana badaniom antydopingowym.

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa naszego biegowego kolegi Tomasza Frąka (FRAK-FOTO):

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł8 Poznań Półmaraton – 8 wskazówek dla startujących
Następny artykułBieganie 80/20 – zwolnij na treningu by przyspieszyć na zawodach!
Aleksandra Peisert
Bieganie trenuje od 12 roku życia. Za czasów juniorskich biegaczka średnio i długodystansowa (startująca pod panieńskim nazwiskiem Nowak), kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski, oraz uczestniczka ME i MŚ juniorów. Obecnie trenuje pod półmaratony i maratony. Zwyciężała w niezliczonej ilości biegów, uparta I zacięta - w bieganiu najbardziej lubi rywalizację. Jej aktualne rekordy życiowe to: maraton - 3:07:03, półmaraton - 1:21:50, 10km - 36:41.