92. Mistrzostwa Polski Seniorów – upał nie złamał faworytów!

W niezwykle tropikalnych warunkach zmagali się dzisiaj lekkoatleci w 92. Mistrzostwach Polski Seniorów w Bydgoszczy. Pomimo ciężkich warunków padło kilka całkiem dobrych wyników!

Nie zawiodła Ewa Swoboda, która w finale odniosła zwycięstwo z wynikiem 11,34. Druga na mecie – Marika Popowicz-Drapała (11,34). Brąz dla Anny Kiełbasińskiej (11,65).

Na tym samy dystansie zwyciężył Karol Zalewski z niezłym jak na warunki (wiatr w twarz) czasem – 10,30. Srebrny medal wywalczył Remigiusz Olszewski (10,41), a trzcie miejsce przypadło Przemysławowi Słowikowskiemu (10,42).

W rywalizacji 1500m pań efektownym finiszem popisała sie Angelika Cichocka, która wywalczyła złoto z czasem 4:08,48. Wyprzedziła Sofię Ennaoui (4:09,16) i Danutę Urbanik (4:09,24).

Na 1500m mężczyzn wartościowy rezultat uzyskał Marcin Lewandowski wygrywając z czasem 3:39,45.  Drugie miejsce dla Grzegorza Kalinowskiego – 3:41,67, a trzecie dla Mateusza Wyszomirskiego – 3:43,67.

Najdłuższym dystansem rozgrywanym pierwszego dnia 92. Mistrzostw Polski był bieg na 3000 metrów z przeszkodami. W gronie pań zwyciężyła Katarzyna Kowalska (10:06.09) przed Matyldą Kowal (10:06.28) oraz Mariolą Ślusarczyk (10:17.37). Wśród mężczyzn złoto zdobył zdecydowany faworyt Krystian Zalewski (8:53.94), który pokonał Huberta Pokropa (8:58.36) oraz Tomasza Szymkowiaka (8:59.12).