95. rocznica Międzynarodowych Targów Poznańskich na rewersie maratońskiego medalu!

Srebrny, patynowany, ozdobiony elegancką niebieską emalią jubilerską. Tak wygląda awers medalu, który zawiśnie na piersiach uczestników 17. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza.

Rewers, tradycyjnie już wskazuje rocznicę ważnego wydarzenia z historii Wielkopolski. W tym roku jest nim 95. rocznica powstania Międzynarodowych Targów Poznańskich – chluby Wielkopolan, która sprawia, że do Poznania od prawie wieku zjeżdżają się najwięksi kupcy i przedsiębiorcy z kraju i z zagranicy. Najbardziej charakterystycznym pawilonem targowym jest Iglica, która poprzez swoją formę przypominającą rakietę, stanowi symbol międzynarodowego Poznania i otwarcia Polski na świat.

9. Poznan Polmaraton
9. Poznan Polmaraton

– Mamy nadzieję, że dla każdego z nich tegoroczny medal będzie miłym wspomnieniem poprzednich edycji, ale i również wyjątkowym trofeum w zbiorach każdego biegacza, ponieważ na rewersie medalu zawarliśmy symbol z którym wiąże się historia naszego biegu i Jego uczestników. To przy Iglicy finiszują maratończycy i to kilkanaście metrów od niej odbywają się targi Poznań Sport Expo – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor Maratonu.

Dziś Międzynarodowe Targi Poznańskie to nie tylko miejsce wymiany handlowej. W zmodernizowanych halach odbywa się tu co roku wiele wydarzeń kulturalnych – wystaw, koncertów i przedstawień. – Naszym potencjałem jest nowoczesna infrastruktura i doświadczenie, ale nade wszystko dynamika i innowacyjność, napędzane wyobraźnią i kreatywnością niezwykle kompetentnego zespołu współpracowników – mówi Przemysław Trawa, Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

17.PKO Poznań Maraton odbędzie się 9 października. Ostateczny termin zapisów mija 8 października br.

Opłata startowa:
• do 15 września wynosi 100 zł
• od 16 do 30 września wynosić będzie 150 zł
• od 1 do 8 października wyniesie już 200 zł

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTłuszcz w diecie biegacza – nie rezygnuj, wybierz dobry
Następny artykułVII Półmaraton Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego
Biegacz z ponad 10 letnim stażem, pomysłodawca i współwłaściciel serwisu. Zaangażowany w wiele projektów, ale Biegologia to jego oczko w głowie. Efektem jego kreatywności i pomysłowości jest obecny layout Biegologii, który jest czytelny, funkcjonalny i cieszący się bardzo dobrymi opiniami wśród biegaczy. Jest odpowiedzialny za techniczną sferę funkcjonowania portalu - dzięki niemu wszystko działa jak należy, a nasi drodzy czytelnicy mogą każdego dnia odwiedzać Biegologię w poszukiwaniu nowych informacji. Marcin jest również osobą odpowiedzialną za reklamę w naszym serwisie zatem w przypadku chęci nawiązania współpracy, prosimy kontaktować się mailowo na adres: marcin.sielowski@msimedia.pl