Akcja charytatywna „Biegnę dla Mateusza”!

PKO Bank Polski, sponsor tytularny 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, zachęca do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla…”. 20 czerwca będzie można pomóc 13-letniemu Mateuszowi z Nowej Rudy, podopiecznemu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Mateusz urodził się jako wcześniak z dziecięcym porażeniem mózgowym. Aby mógł chodzić, musi przejść kosztowną operację nóg w USA. Zaangażowanie uczestników biegu we Wrocławiu zostanie przeliczone na pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopca. Kartki „biegnę dla Mateusza” będą do odebrania 20 czerwca na stoisku PKO Banku Polskiego, obok biura zawodów. W zawodach wezmą również udział pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej, liczącej już blisko 400 osób.

biegn___dla_mateusza_1_

PKO Bank Polski realizuje program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w Polsce, jak PKO Cracovia Maraton, PKO Silesia Marathon czy Warszawska Triada Biegowa. Podczas sponsorowanych wydarzeń, prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Kartki z napisem „biegnę dla…” można odbierać przed każdym biegiem we wskazanym wcześniej miejscu. Od 2013 r.

Bank zorganizował 109 charytatywnych akcji biegowych, w których uczestniczyło ponad 30 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja przekazała beneficjentom ok. 1,58 mln zł. Tylko w 2014 r. 19,2 tys. osób wzięło udział w charytatywnych akcjach „biegnę dla…“. Zawodnicy łącznie przemierzyli ponad 405 tys. km, co równa się ponad 10 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika i razem wybiegali 840 tys. zł. W 2015 r. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę w wysokości 310 tys. zł. dla osób potrzebujących wsparcia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBiegaczu – nie startuj bez sensu gdzie popadnie!
Następny artykułDiamentowa Liga – Mo Farah znowu najszybszy na świecie!

Biegacz z ponad 10 letnim stażem, pomysłodawca i współwłaściciel serwisu. Zaangażowany w wiele projektów, ale Biegologia to jego oczko w głowie. Efektem jego kreatywności i pomysłowości jest obecny layout Biegologii, który jest czytelny, funkcjonalny i cieszący się bardzo dobrymi opiniami wśród biegaczy. Jest odpowiedzialny za techniczną sferę funkcjonowania portalu – dzięki niemu wszystko działa jak należy, a nasi drodzy czytelnicy mogą każdego dnia odwiedzać Biegologię w poszukiwaniu nowych informacji. Marcin jest również osobą odpowiedzialną za reklamę w naszym serwisie zatem w przypadku chęci nawiązania współpracy, prosimy kontaktować się mailowo na adres: marcin.sielowski@msimedia.pl