Maraton w Nowym Jorku ma swoją magię. Co roku startuje w nim wiele tysięcy ludzi, a wśród nich gwiazdy sportu, aktorzy, artyści, politycy. Jako osoby publiczne zwraca się na nie szczególną uwagę gdyż stoją za nimi rzesze fanów i miłośników, których taka postawa prozdrowotna może w jakimś stopniu „zarazić” do aktywności. W tegorocznej edycji weźmie udział m.in. piosenkarka Alicia Keys.

Alicia ma 34 lata i jest matką dwójki dzieci. Będzie to jej drugi maraton, pierwszy biegła w 2007 roku w Atenach. Do startu w tegorocznej edycji namówił ją brat i choć na początku stwierdziła, że nie chce już się tak męczyć, to jednak po dłuższym zastanowieniu stwierdziła, że jednak się tego podejmie – zwłaszcza, że Nowy Jork jest jej rodzinnym miastem. Alicia sumiennie trenuje godząc wszystkie obowiązki. Często wstaje nawet o 5 rano żeby zrealizować trening.

Dla wielu to pewnie tylko działanie na pokaz i ślepa moda – bo wypada być fit, bo wypada mieć wyzwanie i pobiec maraton. Nawet jeśli tak jest – my pochwalamy takie zachowanie, bo jak pokazuje życie – w show businessie różnie bywa. Whitney Houston na przykład nie biegała na pokaz, za to zażywała kokainę i inne rozmaite narkotyki w domowym zaciszu. Co jest lepsze? Odpowiedź jest oczywista.

Dlatego też informacja o starcie Alicii w maratonie bardzo nas cieszy – bez względu na powód jakim się kieruje, życzymy jej dotarcia do mety w dobrym zdrowiu.

Komentarze Facebook