To już pewne, uczestnicy AmberExpo Półmaraton Gdańsk po raz trzeci przebiegną ulicami Gdańska! Impreza odbędzie się 23 października 2016 r., natomiast zapisy zostaną uruchomione 1 marca na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.polmaratongdansk.pl.

AmberExpo Półmaraton Gdańsk z roku na rok cieszy się co raz większą popularnością. W ubiegłorocznej edycji zgłosiło się niemal 4000 biegaczek i biegaczy. W tym roku zawodnicy tradycyjnie wystartują sprzed AmberExpo i PGE Areny. Meta zostanie zlokalizowana w jednym z najnowocześniejszych w Europie centrów wystawienniczo-kongresowych, czyli w hali AmberExpo. To właśnie tutaj zostanie zlokalizowane centrum zawodów, gdzie biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy, zjeść ciepły posiłek czy skorzystać z masażu. W tym miejscu dzięki telebimowi, kibice będą mogli obserwować cały przebieg wyścigu i jak co roku, zupełnie nieodpłatnie najmłodsi będą mogli wybawić się w strefie dziecka.

a1

Trasa o długości 21,0975 km przebiegać będzie przez główne arterie miasta. Niemal cała trasa będzie płaska, a zarazem szybka i widowiskowa dla biegaczy jak i dla kibiców. Impreza skierowana jest głównie do biegaczy amatorów, chodź startują w niej również wyczynowi zawodnicy. W zeszłym roku wśród panów triumfował Rafał Brzeziński z czasem 1:05:21, a wśród pań najszybsza była Olga Ochal (1:15:14). W tegorocznej edycji organizatorzy przygotowują aż 5000 pakietów startowych.

W sezonie 2016 biegacze będą mogli rywalizować na tej samej, niezwykle szybkiej trasie co w roku ubiegłym i z pewnością będzie można porównać wynik rok do rok. Specjalnie dla biegaczy staramy się o udostępnienie dodatkowego pasa ruchu. Dzięki czemu, trasa będzie szersza, a zarazem bezpieczniejsza. Spodziewamy się kolejnych doskonałych wyników, jak i kolejnych Rekordów Polski na dystansie półmaratońskim” – powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor AmberExpo Półmaraton Gdańsk.

a2

Zapisy do Półmaratonu ruszają 1 marca 2016 roku o godzinie 12:00. Zapisać się na tę imprezę będzie można przez specjalnie przygotowany formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na oficjalnej stronie imprezy

Organizatorami AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2016 są AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku, LABOSPORT Polska oraz Miasto Gdańsk.

 

Komentarze Facebook