Trzecia edycja AmberExpo Półmaraton Gdańsk odbędzie się 16 października 2016, a nie 23 października, jak na początku lutego informowali organizatorzy biegu, czyli AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku, LABOSPORT Polska oraz Miasto Gdańsk. Przesunięcie imprezy o tydzień wcześniej spowodowane zostało czynnikami organizacyjnymi i przyczyni się do zwiększenia komfortu zawodników.

 

„Impreza z roku na rok się rozrasta. W ubiegłorocznej edycji zgłosiło się niemal 4000 zawodników, więc w tym roku postanowiliśmy zwiększyć limit osób do 5000 uczestników. Z myślą o komforcie biegaczy chcemy zrobić jeszcze większą strefę regeneracji wraz z masażami. Nie zapominamy także o kibicach, którzy corocznie licznie odwiedzają hale AmberExpo, dlatego w tym roku będziemy mieli do dyspozycji trzy hale wystawiennicze, zamiast dwóch. Ze względu na dostępność hal, zdecydowaliśmy się przesunąć termin półmaratonu na 16 października” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.

 

Trasa półmaratonu pozostanie bez zmian w stosunku do zeszłego roku, dzięki czemu zawodnicy będą mogli porównać swoje wyniki rok do rok. Płaska i szybka trasa przebiegać będzie przez główne ulice miasta, co czyni ją widowiskową zarówna dla biegaczy, jak i kibiców.

 

Zapisy na AmberExpo Półmaraton Gdańsk ruszają już w najbliższy wtorek 1 marca o godzinie 12:00. Zapisać się na tę imprezę będzie można przez specjalnie przygotowany formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na oficjalnej stronie imprezy www.polmaratongdansk.pl. Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć również na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/polmaratongdansk.

Komentarze Facebook