Andrzej Radzikowski zwyciężył w Spartathlonie

Niesamowitego wyczynu dokonał nasz ultramaratończyk – Andrzej Radzikowski, który zwyciężył w Spartathlonie – legendarnym biegu z Aten do Sparty na dystansie… ponad 246km!

Andrzej prowadził większość dystansu i był bardzo dobrze przygotowany. Przed startem po cichu planował zwycięstwo i czas poniżej 24 godzin. Jak planował – tak zrobił, uzyskując rewelacyjny wynik 23h01min co daje średnią 5:37/km! Od Radzikowskiego szybciej w historii biegali tylko:  Ivan Cudin, Scott Jurek i Yiannis Kouros. Drugi w Sparcie pojawił się Włoch – Bonfigilio Marco, a trzeci Czech – Brunner Radek.

Wśród pań po raz drugi z rzędu triumfowała Amerykanka – Nagy Katalin, która co ciekawe była czwarta z spośród wszystkich startujących zawodników.

Wysokie 7 miejsce zajął także Łukasz Sagan. Niestety rywalizacji nie udało się ukończyć Aleksandrze Niwińskiej, która była zmuszona zejść z trasy.

Poniżej lista Polaków, którzy startowali w tegorocznym Spartathlonie oraz link do wyników.