Mamy bardzo dobrą wiadomość dla biegaczy ze Szczecina. Wreszcie doczekaliście się własnego maratonu!

Po wielu latach wyczekiwania na ulicach Szczecina pojawią się wreszcie biegacze, którzy będą mogli pokonać królewski dystans u siebie. To bardzo dobra wiadomość, tym bardziej, że Szczecin, znajdujący się w gronie 10 największych Polskich miast jako jedyny nie miał jeszcze swojego maratonu. Do tej pory zawodnicy z województwa zachodniopomorskiego startowali głównie w „okolicznych” maratonach, min. w Świnoujściu, Kołobrzegu czy Dębnie. Jako alternatywę mieli również niewielki, lokalny maraton na obrzeżach Szczecina – Maraton Puszczy Goleniowskiej, który w zeszłym roku ukończyło nieco ponad 70 zawodników.

Sponsorem tytularnym nowego maratonu będzie PZU, a organizacja biegu pochłonie 800tys zł. Maraton odbędzie się 20 września, a swoim poziomem ma stać się solidnym konkurentem dla reszty czołowych imprez w Polsce. Pod koniec marca ma być już znana trasa biegu oraz mają ruszyć zapisy.

 

Obecnie cała 10 największych polskich miast posiada już biegi na dystansie 42,195km

Warszawa – PZU Maraton Warszawski, Orlen Warsaw Marathon

Kraków – Cracovia Maraton

Łódź – DOZ Maraton Łódzki

Wrocław – PKO Wrocław Maraton

Poznań – Poznań Maraton

Gdańsk – PZU Gdańsk Maraton/Maraton Solidarności

Szczecin – Maraton Szczecin

Bydgoszcz – Dwumaraton Bydgoszcz

Lublin – Maraton Lubelski

Katowice – Silesia Marathon

Komentarze Facebook
Poprzedni artykuł„Okno” żywieniowe po treningu – co to takiego?
Następny artykułQuiz Biegowy z okazji Dnia Kobiet
Tomasz Peisert
Redaktor naczelny i właściciel portalu, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, tworząc rozmaite teksty/felietony, prowadząc biegowe akademie i warsztaty. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Dzięki swojej dociekliwości doprowadził do wyjścia na jaw wielu mrocznych spraw z biegowego światka. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km 35:19.