Bardzo dobra wiadomość dla biegaczy ze Szczecina!

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla biegaczy ze Szczecina. Wreszcie doczekaliście się własnego maratonu!

Po wielu latach wyczekiwania na ulicach Szczecina pojawią się wreszcie biegacze, którzy będą mogli pokonać królewski dystans u siebie. To bardzo dobra wiadomość, tym bardziej, że Szczecin, znajdujący się w gronie 10 największych Polskich miast jako jedyny nie miał jeszcze swojego maratonu. Do tej pory zawodnicy z województwa zachodniopomorskiego startowali głównie w „okolicznych” maratonach, min. w Świnoujściu, Kołobrzegu czy Dębnie. Jako alternatywę mieli również niewielki, lokalny maraton na obrzeżach Szczecina – Maraton Puszczy Goleniowskiej, który w zeszłym roku ukończyło nieco ponad 70 zawodników.

Sponsorem tytularnym nowego maratonu będzie PZU, a organizacja biegu pochłonie 800tys zł. Maraton odbędzie się 20 września, a swoim poziomem ma stać się solidnym konkurentem dla reszty czołowych imprez w Polsce. Pod koniec marca ma być już znana trasa biegu oraz mają ruszyć zapisy.

 

Obecnie cała 10 największych polskich miast posiada już biegi na dystansie 42,195km

Warszawa – PZU Maraton Warszawski, Orlen Warsaw Marathon

Kraków – Cracovia Maraton

Łódź – DOZ Maraton Łódzki

Wrocław – PKO Wrocław Maraton

Poznań – Poznań Maraton

Gdańsk – PZU Gdańsk Maraton/Maraton Solidarności

Szczecin – Maraton Szczecin

Bydgoszcz – Dwumaraton Bydgoszcz

Lublin – Maraton Lubelski

Katowice – Silesia Marathon

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Okno” żywieniowe po treningu – co to takiego?
Następny artykułQuiz Biegowy z okazji Dnia Kobiet
Tomasz Peisert

Redaktor naczelny i właściciel portalu, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, tworząc rozmaite teksty/felietony, prowadząc biegowe akademie i warsztaty. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Dzięki swojej dociekliwości doprowadził do wyjścia na jaw wielu mrocznych spraw z biegowego światka. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km 35:19.