Berlin Marathon 2015 – Shegumo i Kowalska z minimum na Igrzyska!

Yared Shegumo pobiegnie w Rio 2016

W tegorocznym maratonie w Berlinie zwycięstwo odniósł Eliud Kipchoge z wynikiem 2:04:00. Wśród kobiet triumfowała Kenijka – Gladys Cherono z czasem 2:19:25, który jest nowym rekordem trasy.

Dla nas świetną informacją jest wypełnienie minimum kwalifikacyjnego przez Yareda Shegumo i Katarzynę Kowalską na przyszłoroczne Igrzyska w Rio. Shegumo zajął 8 miejsce z wynikiem 2:10:47. Kowalska przybiegła na miejscu 12 z nowym rekordem życiowym 2:29:41.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBiegaczu – bądź bezpieczny na drodze!
Następny artykuł37. PZU Maraton Warszawski – brak Polaków na podium i wielki spadek frekwencji
Tomasz Peisert

Redaktor naczelny i właściciel portalu, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, tworząc rozmaite teksty/felietony, prowadząc biegowe akademie i warsztaty. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Dzięki swojej dociekliwości doprowadził do wyjścia na jaw wielu mrocznych spraw z biegowego światka. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km 35:19.