Dzielnica Białołęka serdecznie zaprasza wszystkich biegaczy i sympatyków biegania na kolejną już edycję Białołęckiego Biegu Wolności. Ubiegłoroczne, premierowe wydarzenie zostało przyjęte entuzjastycznie dzięki niezwykłemu klimatowi, jaki udało się na nim stworzyć. Zapewne dlatego dostępna w tym roku pula 450 miejsc rozeszła się tak błyskawicznie, a mimo młodego wieku impreza ma już swoją renomę.

W tym roku Białołęcki Bieg Wolności odbędzie się w sobotę, 10 grudnia 2016 r., wpisując się w zaplanowane na ten dzień oficjalne uroczystości upamiętniające 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Bieg ma na celu zarówno promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu jak i edukację historyczną poprzez popularyzację wiedzy na temat stanu wojennego. Z tego względu trasa poprowadzi wokół Zakładu Karnego i Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka, miejsca internowania  wielu działaczy opozycji po 13 grudnia 1981 roku.

bb8-logo

Uczestnicy będą mieli do pokonania 3 pętle po 4,33 km, co daje łącznie symboliczne 13 km. Zarówno start, jak i meta zawodów będą pod bramą główną Aresztu, przy ul. Ciupagi 1. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy metalowy kubek z karabińczykiem, a na mecie – po przebiegnięciu przynajmniej jednej pętli – medal, gorącą herbatę i grochówkę prosto z więziennego kotła (również w wersji wegańskiej).  Dla zwycięzców organizator przygotował także puchary i upominki. Kategorie wiekowe przewidziane są co 10 lat i nie dublują się z klasyfikacją generalną, warto więc zostać na dekoracjach i odebrać pamiątkową statuetkę. Przewidziane są także 2 szczególne klasyfikacje dodatkowe, związane z tematyką wydarzenia – „osadzeni w jednostkach penitencjarnych” oraz „Pracownicy i funkcjonariusze Służby Więziennej oraz kuratorzy sądowi”. Ponadto stowarzyszenie Białołęka Jest Kobietą ufundowało puchary dla najstarszej, najmłodszej i 35. na mecie zawodniczki,

bialoleka-logo-33

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa plenerowa, na której pokazane będą prace i stemple wykonane przez osadzonych podczas stanu wojennego. Przed startem zostaną odtworzone nagranie gen. Wojciecha Jaruzelskiego informujące o wprowadzeniu stanu wojennego oraz fragment Dziennika Telewizyjnego z 1989 roku, podczas którego Joanna Szczepkowska ogłosiła na antenie zakończenie komunizmu w Polsce. Usłyszymy również utwór „Mury” Jacka Kaczmarskiego, a całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć muzyka z tamtych czasów. Dla oddania atmosfery rozstawione będą także koksowniki, takie jak te, które podczas stanu wojennego stosowane były przez wojsko i milicjantów do ogrzewania się na posterunkach ulicznych.


W tym roku mija 35-ta rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Cieszymy się, że Białołęcki Bieg Wolności stał się znaczącym, cyklicznym wydarzeniem upamiętniającym datę 13 grudnia 1981.

HARMONOGRAM WYDARZENIA, 10.12.2016

9.00 start spod bram Aresztu gry miejskiej organizowanej przez IPN;
10.00-11.00 koncert zespołu Piramidy na scenie głównej;

11.00 uroczyste obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i złożenie wieńców pod tablicą upamiętniającą internowanych

11.45 rozgrzewka prowadzona przez stowarzyszenie BIAŁOŁĘKA JEST KOBIETĄ
12.00 uroczysty start biegu
12.13 start ostry, limit czasu: 120 min
ok. 14.00 dekoracje zwycięzców (uwaga, kategorie wiekowe co 10 lat!).

mapa-bialoleka1                                

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach i do uczestniczenia w wydarzeniach towarzyszących, a Mieszkańców Białołęki i pozostałych kibiców zachęcamy do gorącego wsparcia biegaczy na trasie!

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Dzielnicy Białołęka, pani Ilona Soja – Kozłowska.

Pomysłodawczynią wydarzenia jest Radna Dzielnicy Białołęka pani Anna Myślińska.

SZCZEGÓŁY: http://www.biegwolnosci.waw.pl oraz profil social media na Facebook.

WOLONTARIAT: Zgłoszenia na adres: wolontariat@runvegan.pl

  REALIZACJA:

Run Vegan! Violetta Domaradzka

e-mail: info@runvegan.pl, wolontariat@runvegan.pl

tel.: +48 507 006 851

www.runvegan.pl

Komentarze Facebook