„Godzina „W”, syreny i minuta ciszy… sobotni wieczór, niespotykana, podniosła atmosfera… pod pomnikiem „Montera”, Dowódcy Powstania kwiaty… przed startem hymn… biegacze z biało-czerwonymi opaskami, tak jak przed laty Powstańcy… Biegniemy, niesie nas historia!”

/Jerzy, 25 lat/

„Wstyd mi, że nie wiedziałem kim był Monter…Od tego momentu zapragnąłem tam być, tam pobiec. Może to banalnie zabrzmi, ale poprzez moje uczestnictwo chciałem w pewnym sensie, a może raczej symbolicznie oddać hołd Monterowi i wszystkim walczącym w tamtym okresie za moją dzisiejszą Wolność. Zapisałem się…

I Bieg Montera na dystansie półmaratońskim zakończony. Uważam, że to bardzo dobrze zorganizowana impreza biegowa, z dobrą promocją, miłą atmosferą i bardzo przyjemną trasą”.

/Michał, 39 lat/

To jedynie kilka haseł, które jednak nie oddadzą w pełni klimatu imprezy sportowo-historycznej pn. Bieg Montera. To półmaraton z historią w tle organizowany już po raz drugi w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego z Gniewczyny Łańcuckiej do Przeworska. Miejsce startu również symboliczne, pod pomnikiem gen. bryg. Antoniego Chruściela pseud. „Monter”, w jego rodzinnej miejscowości.

Warto nadmienić, iż w Komitecie Honorowym zasiada córka generała – hm. Jadwiga Chruściel, prof. Andrzej Kunert – sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz prof. Leszek Żukowski – prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Oprócz rywalizacji sportowej, na mecie na rynku w Przeworsku przewidziany jest koncert pieśni powstańczej oraz rekonstrukcja historyczna. Sam peleton pilotować będą rekonstruktorzy jadący motocyklem retro z wetkniętą flagą biało-czerwoną. Ponadto dla Biegaczy przygotowane zostały przez Partnera Technicznego – Surge Polonia specjalne pakiety z koszulkami „63 dni chwały” z opaską powstańczą.

Więcej informacji oraz zapisy: www.biegmontera.pl

Komentarze Facebook