Biegacze, którzy irytują innych

fot. scottishrunningguide.com

Biegacze to na ogół świetni ludzie – pełni pasji, wiary w siebie oraz życzliwi dla innych. Choć reprezentują różne środowiska to w bieganiu zacierają się wszelkie różnice. Biegający adwokat niczym nie różni się od biegającego hydraulika, przynajmniej podczas startu w zawodach. Matka trójki dzieci i wyzwolona panienka z korporacji to dwa zupełnie różne światy – w bieganiu jednak współtworzą jeden świat i to jest piękne. Wydawałoby się, że jest to zatem środowisko zgodne i z socjologicznego punktu widzenia noszące znamiona bliskie ideału. Niestety – 3 typy bardzo od tego ideału odbiegają.. 

 

Niestety tak kolorowo jest tylko, gdy przyjrzymy się temu zjawisku w bardzo ogólny sposób. Po bardziej uważnym wmieszaniu się w biegowy tłum zaczynają pojawiać się jednak pewni bardzo charakterystyczni reprezentanci tej dyscypliny. I wtedy dopiero uświadamiamy sobie, że są w tym całym pięknym sporcie ludzie, którzy swoim zachowaniem irytują innych i nie da się ich do końca zrozumieć. Przez 14 lat biegania poznałem kilka typów osób, które zdumiewają, tudzież wkurzają innych biegaczy, a organizatorom spędzają czasem sen z powiek. Pozwólcie, że się z Wami podzielę swoimi spostrzeżeniami na temat trzech zaobserwowanych przeze mnie typów. Tylko trzech i aż trzech – na pewno jest ich więcej, ale Ci których opiszę, zdumiewają mnie najbardziej.

1
2
3
4
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKolejne niesamowite rywalizacje 2014!
Następny artykułHALE, W KTÓRYCH ŚCIGALI SIĘ NAJLEPSI
Tomasz Peisert

Redaktor naczelny, współwłaściciel, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, prowadząc grupy treningowe oraz tworząc poczytne teksty/felietony. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km – 35:19.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.