Brąz polskiej sztafety 4x400m mężczyzn i srebro Yareda Shegumo w maratonie (ME Zurych – 6 dzień)

Ostatni dzień rywalizacji w Zurychu dla większości polskich kibiców biegania stał pod znakiem maratonu. Świetnie spisał się pochodzący z Etiopii, a reprezentujący od wielu lat Polskę – Yared Shegumo, który wywalczył srebrny medal (2:12:00). Zwyciężył Włoch – Daniele Meucci (2:11:08), brąz zdobył Rosjanin Aleksey Reunkov (2:12:15). Na 43 pozycji przybiegł Błażej Brzeziński (2:25:17). Niestety biegu nie ukończył nasz główny faworyt do złota – Henryk Szost oraz Marcin Chabowski, który po wielokilometrowym brawurowym wręcz samotnym biegu złapał potężny kryzys i na 35km zszedł z trasy.

Yared Shegumo obronił honor polskiej ekipy maratończyków zdobywając srebrny medal. fot. Marek Biczyk - PZLA
Yared Shegumo obronił honor polskiej ekipy maratończyków zdobywając srebrny medal. fot. Marek Biczyk – PZLA

W finałowym biegu sztafet 4x100m 6 miejsce (38.85) zajęli nasi sprinterzy

Zwycięska trójka męskich sztafet 4x100m

1. Wlk Brytania – 37.93
2. Niemcy – 38.09
3. Francja – 38.47

W finałowej sztafecie 4x400m kobiet nasze dziewczyny zajęły niezłe 5 miejsce (3:25.73).

Zwycięska trójka damskich sztafet 4x400m

1. Francja – 3:24.27
2. Ukraina – 3:24:32
3. Wlk Brytania – 3:24.34

Dziewczyny ze sztafety 4x400m walczyły naprawdę dzielnie - mimo, że medalu nie zdobyły - wstydu Polsce nie przyniosły. fot. Marek Biczyk - PZLA
Dziewczyny ze sztafety 4x400m walczyły naprawdę dzielnie – mimo, że medalu nie zdobyły – wstydu Polsce nie przyniosły, zajmując dobre 5 miejsce. fot. Marek Biczyk – PZLA

W finale męskich sztafet 4x400m jeszcze lepiej poszło naszym sprinterom, którzy w składzie: Omelko, Kozłowski, Krawczuk, Krzewina, zdobyli brązowy medal ze świetnym wynikiem poniżej 3min (2:59.85) wygrywając o 4 setne z Francją.

Pierwsza trójka finału sztafet 4x400m

1. Wlk Brytania – 2:58.79
2. Rosja – 2:59.38
3. Polska – 2:59:85

Nasza sztafeta 4x400m udowodniła, że wciąż jest na wysokim poziomie. Brąz z wynikiem poniżej 3min to świetny rezultat - brawo chłopaki! fot. Marek Biczyk - PZLA
Nasza sztafeta 4x400m udowodniła, że wciąż jest na wysokim poziomie. Brąz z wynikiem poniżej 3min to świetny rezultat – brawo chłopaki! fot. Marek Biczyk – PZLA

Film z finału sztafety 4x400m mężczyzn i brąz Polaków – finisz Krzewiny trzeba po prostu zobaczyć!

Słaby występ w finałowym biegu na 3000m z przeszkodami zaliczyła Katarzyna Kowalska, która całkowicie bez dynamiki i jakichkolwiek prób podjęcia walki przybiegła na 7 pozycji z czasem 9:43.09.

Pierwsza trójka pań w finałowym biegu na 3000m prz.