5) Czerniejący paznokieć

Zastanawiasz się, dlaczego twój paznokieć jest czarny? To prawdopodobnie wina źle dobranego obuwia – zbyt małego rozmiaru. Ucisk spowodowany przesuwającą się ku przodowi stopą utrudnia krążenie, w efekcie czego paznokieć może sczernieć.

Jeśli chcesz tego uniknąć, buty przymierzaj i kupuj po południu lub wieczorem. W tym czasie stopa jest trochę opuchnięta – dokładnie tak samo jak podczas biegania. Dzięki temu dobierzesz obuwie idealnie dopasowane – takie, które będzie zapewniało luz przy palcach. Odniesiesz jeszcze jedną korzyść – przestaną pojawiać się pęcherze i odciski.

Profesjonalne buty do biegania nie muszą być drogie

Dobór odpowiednich butów do biegania na kluczowe znaczenie – nie tylko dla komfortu biegacza, ale również jego bezpieczeństwa. Na pewno swojego zadania nie spełni obuwie przeznaczone do codziennego użytku – jest po prostu nieprzystosowane. Należy więc wybrać modele dedykowane biegaczom – wcześniej jednak musisz ustalić, po jakim terenie będziesz biegać. Nieco inne buty przeznaczone są do uprawiania biegów w terenie leśnym, a inne – do biegania po asfalcie.

 Komentarze Facebook