Zbliżają się Mikołajki – dla większości Polaków okazja do obdarowywania się prezentami, a dla biegaczy także możliwość wzięcia udziału w licznych biegach mikołajkowych, które są organizowane w całym kraju. Jest ich tak dużo, że czasami trudno się zdecydować dlatego ułatwimy Wam wybór. Lubimy promować imprezy, które oprócz rywalizacji dają również okazję do pomocy innym dlatego chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do Bytomia na Bieg Mikołajkowy dla Burych Misiów. 

Bytomianie od kilku lat spotykają się w grudniowe soboty, żeby biegać razem w słusznej sprawie. 3 grudnia ponownie staną na linii startu na bytomskim Rynku, żeby wspólnie przebiec kilka kilometrów i ten sposób wspomóc potrzebujących. W tym roku celem wydarzenia jest wsparcie Fundacji Wspólnoty Burego Misia – organizacji, która skupia wśród swoich członków osoby niepełnosprawne, nazywane Burymi Misiami i ich pełnosprawnych przyjaciół – Burych Niedźwiedzi.

Fundacja ma swoje oddziały w Bytomiu, Krakowie i w Poznaniu, a jej siedziba i serce, czyli Osada Burego Misia, mieści się na Kaszubach, niedaleko Kościerzyny. To tam bytomscy wspólnotowi przyjaciele spędzają wakacje od 30 lat. To właśnie tam znajdują dom ci, którzy opuszczeni przez bliskich, często byliby skazani na życie wśród ludzie obcych i obojętnych. Tymczasem w Osadzie znajdują drugi dom, w którym mieszkają z przyjaciółmi i gdzie realizują swoje pasje i marzenia. Bywa, że to są marzenia po prostu o normalnej rodzinie.

– Osada Burego Misia to miejsce, w którym dzisiaj mieszka 27 Burych Misiów – mówi Dorota Sałabun, lider bytomskiego oddziału Fundacji – Ośmioro z naszych przyjaciół, którzy mieszkają na Kaszubach, pochodzi z Bytomia. Kilkoro w niedługim czasie tam zamieszka. Dlatego tak ważne jest dla nas wsparcie Osady – tam mieszkają Bytomianie!

Mikołajkowa impreza biegowa rozpocznie się o 10.00 biegiem dla dzieci, poprzedzonym rozgrzewką, którą poprowadzi ekipa z przedszkola TIKA. O 11.00 wystartuje bieg główny i nordic walking. Dla dorosłych biegaczy także przewidziana jest rozgrzewka. Ta zostanie poprowadzona przez członków Wspólnoty Burego Misia. Organizatorzy planują też dodatkowe atrakcje, które będą towarzyszyły sportowym zmaganiom. Dlatego, poza samymi uczestnikami, zapraszają wszystkich do kibicowania i udziału w imprezach towarzyszących.

To już czwarty bieg mikołajkowy, organizowany w Bytomiu. Jego organizatorami są: stowarzyszenie MYbytomianie , 1. Harcerska Drużyna Wodna i Fundacja Wspólnoty Burego Misia.

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku pod hasłem IV Bieg Mikołajowy. Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/933/clients.html

Komentarze Facebook