Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich – ruszają zapisy!

Już dziś ruszają zapisy na Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, który zagości na terenie Ziemi Kłodzkiej w dniach 20-23 lipca 2017r.

To już piąta edycja imprezy biegowej dla prawdziwych koneserów biegów górskich, o czym świadczy choćby 240 kilometrowa trasa najdłuższego dystansu ultra w Polsce – Biegu 7 Szczytów. Dla “mniej wymagających” przygotowano oczywiście krótsze dystanse.

Na zawodników V Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich czeka aż siedem biegów na zróżnicowanych dystansach. Tradycyjnie Bieg 7 Szczytów, czyli najdłuższa oficjalna trasa biegu w Polsce – 240 km po siedmiu masywach górskich Ziemi Kłodzkiej, których szczyty zaliczane są do Korony Gór Polski – w sumie ponad 8000 metrów przewyższenia. Kolejne dwa biegi Super Trail na trasie 130 km oraz K-B-L na dystansie 110 km. Na biegaczy preferujących krótsze dystanse czeka Złoty Maraton – 45 km oraz Złoty Półmaraton (21 km). Alternatywną opcją dla osób, które chcą spróbować swych sił na trasie ultra jest dystans 68 km biegu Ultra Trail.

W ostatni dzień natomiast organizowane są biegi Trojak Trail na dystansie 10 km oraz jeden z bardziej widowiskowych biegów podczas tego festiwalu – bieg dla dzieci na dystansie 100, 200 i 400 metrów.

Na poszczególnych dystansach wprowadzono limity biegaczy ze względu na obostrzenia Parku Narodowego, przez który przebiega część tras.

W tegorocznym biegu startowało 1670 biegaczy, w tym ponad 200 najmłodszych adeptów tego sportu. Sportowcy do Lądka przyjechali nie tylko sprawdzić swoje siły i zmierzyć się z nadludzkim wysiłkiem, ale również świetnie spędzić czas za sprawą imprez towarzyszących festiwalowi – wspomina Piotr Hercog, organizator zawodów. Do imprez tych należą koncerty, spotkania, prelekcje, strefa expo oraz bieg dla najmłodszych uczestników festiwalu.

Kameralna atmosfera Lądka Zdroju w tych dniach jest zenergetyzowana przez sportowego ducha unoszącego się w powietrzu. Biegacze w większości przyjeżdżają do Kotliny Kłodzkiej ze swoimi rodzinami, przyjaciółmi i wiernymi kibicami. Nie dziwi zatem fakt, że miasto zalewa się różnobarwnym, rozentuzjazmowanym i dopingującym walczących tłumem, tworząc tym samym wyjątkową atmosferę.


Szczegóły dotyczące Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich oraz zapisy znajdują się na stronie: www.dfbg.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy jest w Polsce perfekcyjny półmaraton? Jest i my w nim pobiegliśmy!
Następny artykułZnane już są dalsze losy ORLEN Warsaw Marathon
Biegacz z ponad 10 letnim stażem, pomysłodawca i współwłaściciel serwisu. Właściciel grupy medialnej MSI Media. Zaangażowany w wiele projektów, ale Biegologia to jego oczko w głowie. Efektem jego kreatywności i pomysłowości jest obecny layout Biegologii, który jest czytelny, funkcjonalny i cieszący się bardzo dobrymi opiniami wśród biegaczy. Jest odpowiedzialny za techniczną sferę funkcjonowania portalu - dzięki niemu wszystko działa jak należy, a nasi drodzy czytelnicy mogą każdego dnia odwiedzać Biegologię w poszukiwaniu nowych informacji. Marcin jest również osobą odpowiedzialną za reklamę w naszym serwisie zatem w przypadku chęci nawiązania współpracy, prosimy kontaktować się mailowo na adres: