Dominika Napieraj zwyciężyła w Birmingham!

Niezwykle utalentowana zawodniczka – Dominika Napieraj odniosła zwycięstwo w prestiżowym półmaratonie w Birmingham z wynikiem 1:13:39. Jest to jej nowy rekord życiowy poprawiony o prawie 6 minut! Bieg oznaczony certyfikatem Silver Label skupił wiele mocnych zawodniczek, ale Dominika poradziła sobie z nimi bardzo dobrze – odstawiając rywalki na końcówce.

Napieraj notuje od pewnego czasu nieustanny progres w wynikach stając się coraz szybszą biegaczką. W tegorocznej edycji Biegu OSHEE na 10km, który był imprezą towarzyszącą Orlen Warsaw Marathon również zwyciężyła z rewelacyjnym wynikiem 32:44, a w Biegu Fabrykanta w Łodzi uzyskała 33:48, zajmując drugą lokatę. Wygląda więc na to, że rośnie nam nowa mocna zawodniczka w polskim bieganiu, a warto podkreślić, że Dominika ma dopiero 24 lata i współpracuje z trenerem Jackiem Wośkiem. Wierzymy w jej kolejne sukcesy i życzymy powodzenia!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułV Poznański Bieg Papieski – galeria zdjęć
Następny artykułCzas zlikwidować Maraton Wrocławski!
Tomasz Peisert

Redaktor naczelny i właściciel portalu, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, tworząc rozmaite teksty/felietony, prowadząc biegowe akademie i warsztaty. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Dzięki swojej dociekliwości doprowadził do wyjścia na jaw wielu mrocznych spraw z biegowego światka. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km 35:19.