Tradycyjnie, przy DOZ Maratonie Łódź z PZU odbędzie się szereg imprez towarzyszących. Jedną z nich jest bieg dla dzieci – Kids Run, który odbędzie się w przeddzień maratonu, 16 kwietnia W tym roku najmłodsi pobiegną na stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego, a z trybuny dopingować ich będą rodzice i mieszkańcy Łodzi. Na liście startowej jest już ponad 500 dzieci i nastolatków.

 

„Szukaliśmy miejsca, które byłoby atrakcyjne i bezpieczne do przeprowadzenia zawodów. Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi udało się zaplanować start najmłodszych biegaczy na terenie stadionu” – mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź z PZU. – „To będą pierwsze, po rewitalizacji obiektu, zawody biegowe na jego terenie” – dodaje Drelich.

 

Ze względu na duże zainteresowanie organizatorzy podzielili biegi na dwanaście serii o różnych dystansach,  biorąc pod uwagę wiek oraz płeć dzieci.

Start zawodów zaplanowano na godz. 11.40. Analogicznie jak w przypadku profesjonalnych zawodów biegowych dla dorosłych, każdy uczestnik Kids Run otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie m.in. koszulkę, numer startowy z chipem do pomiaru czasu, upominki od sponsorów, a na mecie upragniony medal.

334362801

Zdobywcy miejsc I-III we wszystkich kategoriach wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe i puchary.

Dekoracja zwycięzców odbędzie się po zakończeniu biegów na scenie pikniku „Dbam o zdrowie”.

Zapisy na Kids Run odbywają się za pośrednictwem strony internetowej www.lodzmaraton.pl. Rejestracja online będzie czynna do 10 kwietnia 2016 r. Koszt udziału w zawodach wynosi 20 zł. Limit wynosi 1000 osób. Obecnie na liście startowej zarejestrowanych jest już ponad 500 dzieci. Szczegółowy program startów dostępny jest na stronie maratonu w zakładce Kids Run.

DOZ Maraton Łódź z PZU wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2016 roku. W programie imprezy zaplanowanych jest szereg imprez towarzyszących m.in. Expo Run&Fun w Atlas Arenie oraz Piknik Rodzinny Dbam o Zdrowie. W ramach DOZ Maratonu Łódź odbędą się 36. Mistrzostwa Polski kobiet w maratonie.

Sponsorami tytularnymi wydarzenia są DOZ SA oraz PZU, a impreza odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta Łodzi oraz Województwa Łódzkiego

334359801

Komentarze Facebook