W 2016 roku DOZ Maraton Łódź z PZU ponownie z prestiżową odznaką IAAF Silver Label Road race. Srebrny certyfikat dla łódzkiego maratonu stawia ten bieg w elicie światowych maratonów. Maraton w Łodzi jest pierwszą, jedną z dwóch imprez biegowych w Polsce z takim wyróżnieniem. Odznaka jest przyznawana w oparciu o ostre kryteria, a jej otrzymanie jest potwierdzeniem bardzo wysokich standardów organizacyjnych. 

 

„To dla nas ogromny zaszczyt i duże wyróżnienie. Drugi rok z rzędu znaleźliśmy się w wąskim gronie biegów wyróżnionych przez Międzynarodową Federację Lekkoatletyczną certyfikatem Silver Label Road Race. Na dzień dzisiejszy, srebrną odznakę z podpisem prezydenta IAAF i legendarnego lekkoatlety – Sebastiana Coe, otrzymało tylko 11 maratonów na całym świecie”mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź z PZU.

 

DOZ Maraton Łódź z PZU wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2016 roku. W ciągu sześciu tygodni od uruchomienia zapisów, na liście startowej DOZ Maratonu Łódź z PZU jest już ponad 1800 biegaczy, a wraz z biegami towarzyszącymi blisko 2000 zawodników. Maratończycy w swoich pakietach startowych znajdą m.in. plecak, techniczną koszulkę i czapeczkę, a całość łącznie z numerem startowym można zamówić bezpośrednio do domu.

 

Zgłoszenia do maratonu i biegów towarzyszących (bieg na dystansie 10 km, Kids Run, Bieg Śniadaniowy) są przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej www.lodzmaraton.pl.

Sponsorami tytularnymi wydarzenia są DOZ SA oraz PZU, a impreza odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta Łodzi i Województwa Łódzkiego.

 

Komentarze Facebook