Drugie z rzędu zwycięstwo w London Marathon, z drugim najszybszym czasem w historii maratonu odniósł dziś Eliud Kipchoge. Zameldował się na mecie z czasem 2:03:05, ocierając się o włos o Rekord Świata na dystansie maratonu! 

Eliud Kipchoge nie mógł ukryć niedowierzania jak blisko był pobicia rekordu świata! Zabrakło mu tylko kilka sekund do czasu jaki uzyskał Dennis Kimetto w Berlinie w 2014 roku (2:02:57). Z czasem tym Kipchoge ustanowił jednak nowy rekord trasy Londyńskiego Maratonu.

Drugi na metę wpadł Kenijczyk Stanley Biwott z czasem 2:03:51, natomiast trzeci linię mety z czasem 2:06:36 przekroczył Etiopczyk Kenenisa Bekele.

 

large

Rodaczka Kipchoge – Jemima Sumgong, zapewniła Kenii dublet zwycięstw, wygrywając rywalizację kobiet pomimo upadku około 35km i uderzenia w głowę.

Za nią na metę wbiegły Etiopka – Tigist Tufa (2:23:03) i Kenijka – Florence Kiplagat (2:23:39).

Nasza rodaczka – Katarzyna Kowalska potwierdziła swoją wysoką formę, zajmując 11 miejsce w rywalizacji kobiet uzyskując czas 2:29:47. Kowalska już kilkanaście dni temu pokazała swoją mocną formę – pobijając rekord Polski na dystansie półmaratonu.
Niestety rywalizacji nie zakończył w Londynie Marcin Chabowski. Biegacz nie zameldował się na punkcie pomiarowym na 35km trasy.
Komentarze Facebook