Po zwycięstwie Jana Białka w 2006 roku Poznań 9 lat czekał na tryumf Polaka w poznańskim maratonie. Dokonał tego podczas 16.PKO Poznań Maraton Emil Dobrowolski osiągając wynik 2:13;50, bijąc jednocześnie swój rekord życiowy. 

Wśród pań triumfowała Irene Chepkirui Makori  z czasem 2:32;47.  6242 osoby ukończyły 16. PKO Poznań Maraton im. Maciej Frankiewicza. 

Na starcie niedzielnego biegu stanęło blisko 6300 zawodników, a wśród nich wiele znanych osób, między innymi Arkadiusz Stasica – Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Joanna Frankiewicz – żona patrona Poznań Maraton i radna Miasta Poznania, a także Jacek Mejer „MEZO” – znany poznański muzyk, który ustanowił dziś swój nowy rekord życiowy 2:55;34.

Zadowolenia z przebiegu zawodów nie kryje Łukasz Miadziołko, Dyrektor Maratonu  – Pogoda była idealna dla biegaczy, a przygotowana trasa szybka i sprzyjająca biciu rekordów życiowych. Wszystkie osoby zaangażowane w organizację 16. Poznań Maratonu stanęły na wysokości zadania. Serdecznie im dziękuję.

Wyniki 16. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza:

Kobiety

1 miejsce – Irene Chepkirui Makori z czasem 2:32;48

2 miejsce – Volha Krautsowa z czasem 2:37;55

3 miejsce – Angelika Mach z czasem 2:42;15

Mężczyźni

1 miejsce – Emil Dobrowolski z czasem 2:13;50

2 miejsce – Robert Langat z czasem 2:15;36

3 miejsce – Bogdan Semenowycz z czasem 2:17;18

 

Zawodnicy na wózkach łańcuchowych

Kobiety

1 miejsce – Anna Oroszowa  z czasem 1:27;44

2 miejsce – Katarzyna Zubowicz z czasem1:45;04

3 miejsce – Monika Pudlis z czasem 1:51;22

Mężczyźni

1 miejsce – Zbigniew Wandachowicz z czasem 1:15;23

2 miejsce – Robert Nowicki z czasem 1:18;58

3 miejsce – Bogdan Król z czasem 1:18;59

 

Zawodnicy na wózkach z napędem bezpośrednim

1 miejsce – Krzysztof Stern  z czasem 3:32;36

2 miejsce – Szymon Vieth z czasem 4:09;52

3 miejsce – Łukasz Irla z czasem 4:25;56

 

Poznański Maraton to święto sportowe, w którym uczestniczą nie tylko biegacze. Na trasie biegu przez całe 42 kilometry i 195 metrów zawodnikom kibicowali licznie zebrani mieszkańcy Poznania i przybyli specjalnie z okazji biegu goście. W tegorocznej edycji imprezy, wzorem największych europejskich biegów, zawodnicy po raz pierwszy w Poznaniu pili… kranówkę. Wodę dla biegaczy zapewniła firma Aquanet, czyli miejskie wodociągi.

Meta zawodów znajdowała się na Placu Marka Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie na wszystkich, którzy ukończyli królewski dystans, przygotowana była strefa regeneracyjna. W niej zawodnicy mogli posilić się między innymi owocami i ciepłym posiłkiem, wodą i piwem, a także skorzystać z pryszniców i masażu. Przez cały weekend w hali targowej odbywały się targi Poznań Sport Fair, licznie odwiedzane przez biegaczy i osoby interesujące się sportem. Po zakończonym biegu zawodnicy, ich znajomi i rodziny bawili się podczas Runners Party przy rytmach muzyki, którą zapewniał duet Kalwi & Remi.

W ramach biegu klasyfikowano także zawodników biorących udział w II Mistrzostwach Polski Night Runners, V Mistrzostwach Polski Drużyny Szpiku, I Mistrzostwach Polski Księży i Kleryków, Jesiennych Mistrzostwach Polski Policji w Maratonie, IV Mistrzostwach Polski Lekarzy, V Mistrzostwach Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących oraz IV Mistrzostwach Polski Informatyków.

 

Wyniki nieoficjalne: www.marathon.poznan.pl

Komentarze Facebook