24.11.2005 o godz 11:41 zmarła Barbara Szlachetka, jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek świata. By uczcić jej pamięć, w 10-tą rocznicę powstał o niej film pt.:”Barbara Szlachetka – Kilometry Wspomnień”. 22 osoby opisują wspólne przeżycia z Basią, jej wzloty i upadki. 40 minutowy film niebawem pojawi się w sieci. Premiera filmu odbędzie się 29.01 (piątek) w Pruszczu Gdańskim, ul.Niemcewicza 1 (ZSO nr 1, mała hala sportowa) godz 19:00.

Jej historia jest niewiarygodna i niesie ze sobą ważny komunikat:
– Marzenia się spełniają, tylko trzeba o nie walczyć ze wszystkich sił.
„Fruwająca Basia” to taki nasz polski Forrest Gump. W wieku 3 lat miała niedowład nóg, w wieku 41 lat zaczęła karierę biegową i do samej śmierci przebiegła ponad 300 maratonów ustanawiając wiele rekordów Polski i Europy. O jej dokonaniach można przeczytać m.in. na Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Barbara_Szlachetka

Basia w życiu zarażała swoim uśmiechem i pokonywała mnóstwo przeciwności losu. Wielkie wyczyny powinny zostać odpowiednio docenione. Projekt „Kilometry wspomnień” to też dokończenie wcześniej zaczętego dzieła. Jerzy Skarżyński rozpoczął pisanie książki o Basi, ale niestety nie zdążył, bo zbyt wcześnie umarła.

– Prace nad filmem trwały prawie rok – opowiada autor, Paweł Sawicki z Telewizji Północna.TV – Reportaż o Barbarze Szlachetce jest czymś w rodzaju multimedialnego pomnika. Film jest ciągle aktualizowany o najnowsze zdjęcia, które cały czas otrzymuję. Niedługo po premierze będzie dostępny w internecie, na portalu YouTube.

Komentarze Facebook