Garmin Ultra Race, nowa impreza biegowa w Górach Stołowych, która zadebiutuje 17 września 2016 r., dołączył do listy biegów kwalifikacyjnych do Ultra Trail du Mont Blanc, słynnego biegu wokół masywu Mont Blanc! Startując w Garmin Ultra Race na dystansie 53 km, zawodnicy będą mogli uzyskać 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB, jeśli tylko zmieszczą się w limicie czasu przewidzianym przez organizatorów biegu, który w tym roku wyniesie 10 godzin.

„Zorganizowanie biegu kwalifikacyjnego do największej imprezy tego typu na świecie, to bardzo duże wyzwanie, które mobilizuje nas to do jeszcze cięższej pracy! Robimy wszystko, aby imprezę przygotować na najwyższym poziomie, a już niedługo ujawnimy kolejną niespodziankę jaką przygotowujemy dla fanów biegów ultra w Polsce” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.

logo

Organizatorzy – miasto Radków oraz agencja eventowa LABOSPORT Polska przygotowują pakiety dla tysiąca zawodników, którzy do wyboru będą mieli jeden z trzech dystansów: 9, 25 lub 53 km. Zapisy zostaną uruchomione 1 lutego 2016 roku o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie biegu www.ultrarace.pl.

Pierwsze 200 osób będzie mogło skorzystać z promocyjnej opłaty startowej, która wynosi 50 zł, przy standardowej wysokości wpisowego, na poziomie 120 zł dla dystansu 53 km, 100 zł dla dystansu 25 km i 80 zł dla dystansu 9 km. Dodatkowo imprezie będzie towarzyszyła strefa dla dzieci, z której bez opłat i bez ograniczeń będą mogli korzystać najmłodsi. Na stronie internetowej zawodów www.ultrarace.pl można zapoznać się z informacjami odnośnie tras biegu. Wszystkie trzy dystanse rozpoczynają się i kończą nad zalewem w Radkowie.

gur2016_zdjęcie z trasy 1

„Wszystkie trasy zostały tak przemyślane, żeby zawodnicy mogli wystartować z tego samego miejsca, w którym później będą wbiegać na metę. To z pewnością ułatwi logistykę zawodnikom oraz kibicom, którzy będą mogli dopingować w jednym miejscu, a dzięki wielu atrakcjom jakie przygotujemy z pewnością nie będą się nudzić, gdy biegacze będą na trasie” – dodaje Florek.

Rejestracja do Garmin Ultra Race rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 1 lutego 2016 r. o godzinie 12:00. Na bieg będzie można zapisać się wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie zawodów www.ultrarace.pl. Organizatorzy zapraszają również na fanpage imprezy dostępny pod adresem https://www.facebook.com/ultraracepl/.

Komentarze Facebook