10 listopada zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki podjął decyzję, że Gdynia Półmaraton zostanie oficjalnie zgłoszony do Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej (IAAF) jako kandydat do organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie w 2020 roku. Wcześniej, oprócz Gdyni, swoje wnioski do PZLA złożyły również Warszawa i Sopot.

Kandydaturę do organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie w Gdyni w 2020 roku zgłosiliśmy już w lipcu bieżącego roku. Ta decyzja daje nam ogromną motywację, ale też wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wraz z władzami Gdyni i PZLA zrobimy wszystko, żeby światowy czempionat zawitał nad polskie morze – mówi Michał Drelich, organizator biegu z agencji Sport Evolution.

Swojej radości nie kryją władze miasta Gdynia:

Biegacze kochają Gdynię. Z wzajemnością. Od wielu lat organizujemy największy cykl biegów ulicznych w Polsce. W zeszłym roku sportową ofertę znacząco wzbogacił Gdynia Półmaraton. Nie zatrzymujemy się, tylko biegniemy coraz szybciej i coraz dalej. Cieszymy się z decyzji PZLA i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przekonać władze IAAF, że Gdynia jest wymarzonym miejscem do organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Przed organizatorami i Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki długie miesiące wytężonej pracy, aby przekonać IAAF, że to właśnie Gdynia powinna gościć najlepszych lekkoatletów świata. Gdynia Półmaraton już wcześniej został doceniony na arenie międzynarodowej. We wrześniu Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych przyznało gdyńskim zawodom certyfikat IAAF Road Race Bronze Label, który jest przyznawany imprezom o wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. W październiku Gdynia Półmaraton otrzymał kolejne wyróżnienie – pięć gwiazdek przyznawanych przez Europejską Federację Lekkoatletyczną. Polski Związek Lekkiej Atletyki, jako koordynator tych wyróżnień cieszy się, że liczba doskonale zorganizowanych w Polsce imprez z roku na rok się powiększa. Wybór polskiego miasta do organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie w 2020 roku nie był łatwy. Kandydatury Warszawy, Gdyni i Sopotu były bardzo dobrze przygotowane. Ostatecznie postawiliśmy na „Kierunek Gdynia 2020” i wierzę, że jest to dobry wybór – powiedział prezes PZLA, Jerzy Skucha.

unnamedunnamed1

 

Kandydaturę Gdynia Półmaratonu popierają znakomici sportowcy: Lidia Chojecka – Leandro, Anna Jakubczak – Pawelec, Anna Rogowska, Iwona Guzowska, Jacek Wszoła, Bogusław Mamiński, Wojciech Kałdowski, Marcin Chabowski, Adam Korol, Karolina Nadolska, Kamila Gradus, Aniela Nikiel – Głogosz, Paweł Czapiewski, Sławomir Majusiak, Tomasz Czubak, Jan Huruk.

Gdynia Półmaraton odbędzie się 19 marca 2017 roku. Na liście startowej jest już ponad 1500 biegaczy.

Więcej informacji na www.gdyniapolmaraton.pl oraz www.facebook.com/gdyniapolmaraton<

Organizatorem Gdynia Półmaratonu jest agencja Sport Evolution, która wraz z Gdyńskim Centrum Sportu organizuje zawody triathlonowe IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife, które zostały uznane za najlepszą imprezę sportową w Gdyni w 2015 roku.

Komentarze Facebook