BIEGOLOGIA.PL | Naukowa strona biegania

Firma Oxfor Fitness wybudowała wyjątkową bieżnię elektryczną. Wyglada jak klasyczna bieżnia, ale… potrafi pomieścić nawet 10 osób. Ma 5 metrów wysokości, 3 metry szerokości i aż 6 metrów długości! Jest to odpowiedź słynnej chilijskiej firmy na coraz większy tłok panujący w klubach fitness, gdzie coraz więcej ludzi chce biegać i często brakuje wolnych bieżni.

 

Jak widać bieganie po bieżni elektrycznej wcale nie musi być nudne:)
Jak widać bieganie po bieżni elektrycznej wcale nie musi być nudne:)

To oczywiście nieco z przymrużeniem oka, ale Oxford Fitness już w najbliższy weekend planuje zorganizować w stolicy Chile – Santiago, wyjątkowy bieg. Zawodnicy będą biegli na tej gigantycznej bieżni, która będzie uruchomiona przez 2 godziny z prędkością zaczynającą się od 6 mil na godzinę. Potem prędkość będzie stopniowo wzrastać, a zawodnicy będą odpadać – dosłownie!  Wygra ten zawodnik, który… ostatni utrzyma się w pionie.

Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawy pomysł zwłaszcza dla tych wszystkich, którym już znudziło się żmudne pokonywanie kolejnych kilometrów na małych bieżniach. Miejmy tylko nadzieję, że żaden z uczestników się przy okazji tego biegu nie połamie.

Oxford Fitness planuje również namówić Erwina Valdebenito – aktualnego rekordzistę Guinessa w nieprzerwanym biegu na bieżni mechanicznej (247,5km!!!)  do tego by podjął się kolejnej próby pobicia rekordu, tym razem na tej właśnie gigantycznej bieżni.

 

 

Komentarze Facebook