BIEGOLOGIA.PL | Naukowa strona biegania

W listopadzie ruszyła wyjątkowa akcja – Gonimy Europę, Gonimy Świat! Jest to unikalny projekt, którego celem jest zebranie funduszy na przygotowania do sezonu 2015 oraz Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016).

Całe przedsięwzięcie jest zorganizowane w ramach ogólnopolskiego serwisu Polak Potrafi, w którym można wspomagać różne ciekawe i kreatywne inicjatywy. Pomysłodawcą akcji Gonimy Europę, Gonimy Świat jest Karol Nowakowski – trener swojej żony Dominiki Nowakowskiej, Marty Krawczyńskiej, Karola Kalisia i Andrzeja Rogiewicza.

 

Karol Nowakowski - trener całej czwórki oraz pomysłodawca projektu
Karol Nowakowski – trener całej czwórki oraz pomysłodawca projektu

 

To czwórka młodych, utalentowanych i bardzo ambitnych biegaczy, którzy chcą się rozwijać, ale brakuje im odpowiednich funduszy.

Mieszkają w różnych miastach naszego kraju i są utytułowanymi zawodnikami – medalistami Mistrzostw Polski i Europy. Wśród nich jest nawet ubiegłoroczna finalistka Mistrzostw Świata z Moskwy – Dominika Nowakowska.

 

1601290_845101288834590_572785466188740070_n

O samym projekcie oraz sytuacji całego teamu opowiedziała nam w krótkim wywiadzie specjalnie dla Redakcji Biegologia.pl – Marta Krawczyńska (aktualna Mistrzyni Polski na 10 000 m).

 

Tomasz Peisert: Na co przede wszystkim potrzebne są Wam te fundusze?

Marta Krawczyńska: Głównie  na obozy treningowe oraz odnowę biologiczną. Bez nich nasz team nie będzie się w stanie rozwijać na takim poziomie jak byśmy tego chcieli.

Tomasz Peisert: Jaka kwota jest Wam potrzebna?

Marta Krawczyńska: Aby nasz projekt został sfinansowany potrzebujemy zebrać 41tys złotych do 19 grudnia tego roku. Wpłaty zaczynają się już od 1zł i są premiowane różnymi upominkami. Szczegółowy wykaz znajduje sie na stronie naszej akcji.

Tomasz Peisert: Czy macie jakieś wsparcie ze strony PZLA?

Marta Krawczyńska: Niestety nie. Nie mamy również sponsorów, w dodatku ja i Dominika musimy pracować żeby móc się utrzymać. Miasta, w których mieszkamy również nas nie wspierają. Jedynie Andrzej może liczyć na drobne stypendium z Urzędu miasta w Sztumie. Amatorskie bieganie w Polsce rozwija się bardzo dobrze, niestety zawodowcy mają znacznie trudniej – do profesjonalnego trenowania potrzebują środków finansowych. My takich środków nie posiadamy dlatego też, pomimo że biegamy wyczynowo – nasze trenowanie i warunki są dalekie od tego jakie być powinny.

Tomasz Peisert: Jesteście teamem trenera Karola Nowakowskiego. Czy w związku z tym na co dzień trenujecie razem?

Marta Krawczyńska: Póki co, nie mamy takiej możliwości. Ja trenuję w Gdańsku, Dominika w Smętowie, Andrzej w Sztumie, a Karol w Suszu. Każdy więc biega indywidualnie i tylko czasami spotykamy się na ważniejsze treningi w Smętowie. Nie jest to jednak tak profesjonalne podejście jakie powinno być. Zebrane fundusze bardzo by nam w tej kwestii pomogły.

Tomasz Peisert: Jakie są Wasze najbliższe cele?

Marta Krawczyńska: Przede wszystkim przyszłoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Tallinie oraz Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce w Pekinie (2015) oraz poprawa rekordów życiowych. Później będziemy walczyć o minima na Igrzyska Olimpijskie w Rio (2016).

 

 

Grupa trenera Nowakowskiego to bardzo zgrany i utalentowany team. Niestety ze względów finansowych rzadko mogą razem trenować.
Grupa trenera Nowakowskiego to bardzo zgrany i utalentowany team. Niestety ze względów finansowych rzadko mogą razem trenować.

 

Jak widać cała czwórka ma bardzo duże ambicje i konkretne cele.

Zachęcamy gorąco do wspierania tego projektu!

 

Więcej informacji na temat akcji oraz opisy sylwetek poszczególnych zawodników teamu znajdziecie na stronie http://polakpotrafi.pl/projekt/gonimy-swiat

 

85967ee994140fc999150a24c737c480
Są młodzi, szybcy i chcą się rozwijać. Dzięki akcji Gonimy Europę, Gonimy Świat będą mogli trenować bardziej profesjonalnie. Warto im pomóc.

 

A jak trenują zawodnicy Karola Nowakowskiego – możecie zobaczyć poniżej!

Komentarze Facebook
Poprzedni artykuł10 najgłupszych wymówek żeby nie biegać
Następny artykułKipsang i Kimetto pobiegli… w parkrunie!
Tomasz Peisert
Redaktor naczelny i właściciel portalu, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, tworząc rozmaite teksty/felietony, prowadząc biegowe akademie i warsztaty. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Dzięki swojej dociekliwości doprowadził do wyjścia na jaw wielu mrocznych spraw z biegowego światka. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km 35:19.