Gorące Mistrzostwa Polski Weteranów w Półmaratonie!

Krzysztof Pietrzyk zwyciężył w XX Mistrzostwach Polski Weteranów w Półmaratonie. Trasę zlokalizowaną między Murowaną Gośliną i Kamińskiem (pokonywana dwa razy) przebiegł w czasie 01:14:15. Z niewiele gorszymi wynikami na mecie pojawili się: Przemysław Giżyński (01:15:09) i Dariusz Wieczorek (01:16:03). Pierwszą wśród Kobiet była Danuta Piskorowska (01:26:34), a kolejne Karolina Giżyńska (01:29:59) i Anna Skrzypczak (01:30:45).

Kibice, którzy przyszli wspierać biegaczy, trzymali kciuki przede wszystkim za to, żeby wysoka temperatura i słońce nie wymęczyły za bardzo biegnących. Sportowcy z przyjemnością chłodzili się w wodzie z ustawionej kurtyny wodnej i z niecierpliwością oczekiwali dobiegnięcia do etapu, który prowadził przez las.
Największy aplauz otrzymali najstarsi uczestnicy półmaratonu, m.in. świetnie znana biegaczom i kibicom „pani z parasolką”, czyli Maria Pańczak, a także Janina Rosińska (kategoria 80+ !), a wśród panów 80-latkowie: Jan Morawiec i Michał Szkudlarek.

IMG_1385

Wraz z mistrzostwami tradycyjnie rozgrywane są także biegi dla dzieci oraz Gośliński Mały Maraton Weteranów. Mieszkańcy „eskortowali” swoich biegnących przyjaciół na kilku odcinkach, dodając im otuchy, motywując do ukończenia dystansu. Na mecie biegu dekorowali medalami wszystkich uczestników burmistrz Dariusz Urbański oraz radny Stanisław Woźniak. Natomiast puchary i medale dla zwycięzców burmistrz wręczał wraz z Przewodniczącym Komisji Gospodarczej RM Szymonem Pędzińskim.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPodbiegi – 5 podstawowych błędów jakie popełniają biegacze
Następny artykułWielki triathlon wraca do Warszawy!
Biegacz z ponad 10 letnim stażem, pomysłodawca i współwłaściciel serwisu. Właściciel grupy medialnej MSI Media. Zaangażowany w wiele projektów, ale Biegologia to jego oczko w głowie. Efektem jego kreatywności i pomysłowości jest obecny layout Biegologii, który jest czytelny, funkcjonalny i cieszący się bardzo dobrymi opiniami wśród biegaczy. Jest odpowiedzialny za techniczną sferę funkcjonowania portalu - dzięki niemu wszystko działa jak należy, a nasi drodzy czytelnicy mogą każdego dnia odwiedzać Biegologię w poszukiwaniu nowych informacji. Marcin jest również osobą odpowiedzialną za reklamę w naszym serwisie zatem w przypadku chęci nawiązania współpracy, prosimy kontaktować się mailowo na adres: