11-33 sierpnia 2017 będzie miała miejsce druga edycja jednego z najpiękniejszych biegów ultra w Polsce. Gorce Ultra Trail to impreza, która zyskała bardzo dobre opinie po niezwykle udanym debiucie organizacyjnym. 

Malownicze trasy to największy atut imprezy, w tym roku do wyboru będą następujące dystanse: 

102 km i 4240 m przewyższenia
80 km i 3240 m przewyższenia
43 km i 1720 m przewyższenia
20 km i 965 metrów przewyższenia
1,3 km i 249 metrów przewyższenia

Każdy więc znajdzie coś dla siebie – od początkujących biegaczy po zaawansowanych ultrasów. 

 

Punkty na UTMB – informacja od Organizatorów

Miło nam poinformować, że zostaliśmy oficjalnie biegiem klasyfikującym do Ultra Trail du Mont Blanc – UTMB. Zgodnie z wcześniejszą wyceną ITRA, każdy zawodnik, który ukończy nasz podstawowy dystans 102 km otrzyma 5 nowych punktów UTMB, natomiast uczestnicy krótszych dystansów otrzymają odpowiednio: za 80 km – 4 pkt, za 43 km – 2 pkt oraz za 20 km – 1 pkt. Zbieraczom punktów chcielibyśmy tylko uzmysłowić, że teoretycznie można u nas zdobyć nawet 6 pkt (a to już bardzo solidna zaliczka przed biegiem wokół królowej Alp), wystarczy pobiec w sobotę GUT 102 km, a w niedzielę Ochotnicę Challenge 20 km.

 

Cały czas prowadzony jest również nabór do ekipy wolontariuszy na GUT 2017.

To doskonała okazja by pomóc strudzonym biegaczom oraz podszlifować swoje umiejętności w tym zakresie. Możliwości jest wiele, a każda dodatkowa para rąk do pomocy jest na wagę złota. Może więc jeśli wybierasz się na ten bieg z kimś, to zamiast oczekiwać na niego mógłbyś dołożyć również swoją małą cegiełkę w rozwój tej wspaniałej imprezy? Jeśli tak, to zapraszamy do zgłoszeń TUTAJ

 

DO ZOBACZENIA NA GORCE ULTRA TRAIL 2017

 

 

Komentarze Facebook