8 kwietnia odbędzie się zupełnie nowy bieg we Wrocławiu na dystansie półmaratonu. Ruszyły zapisy na H2O Półmaraton, czyli wyścig po jednej z najbardziej płaskich atestowanych tras w Polsce. Ucieknij od smogu i wystartuj na wodonośnych i zalewowych terenach Wrocławia.

Czy trasa rzeczywiście będzie tak szybka? Kto zostanie pierwszym zwycięzcą i zwyciężczynią biegu? Tego wszystkiego dowiemy się 8 kwietnia, na ulicy Niskie Łąki we Wrocławiu gdzie będą start i meta biegu. Osoby, które chcą spróbować swoich sił i zdobyć wyjątkowy medal mogą się już zapisywać. Na mecie biegu każdy zawodnik, będzie też mógł skorzystać z pomocy wykwalifikowanych masażystów z Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Do zdobycia jest również wyjątkowy medal biegu z wizerunkiem historycznej Wieży ciśnień przy ul. Na Grobli we Wrocławiu.

Zapisy

Elektroniczne zapisy na H2O Półmaraton prowadzone są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie www.h2opolmaraton.pro-run.pl. Korzystając z tej formy zapisów będzie się można zgłaszać do biegu do 04.04.2017r. do godziny 24:00. Osobiste zapisy przyjmowane będą od 7.04.2017 do 08.04.2017 r. w biurze zawodów.

Nie warto jednak czekać z zapisami do ostatniej chwili, bo liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 1500 osób. – Ponad to uczestnicy mogą opcjonalnie zakupić okolicznościową koszulkę techniczną biegu w terminie do 20.04.2017. – mówi Jacek Urbanowicz ze Stowarzyszenia Pro-Run Wrocław. Udział w zawodach jest płatny i w zależności od terminu zgłoszenia opłata wpisowa wynosi:

  • do 31.01.2017 r. – 39 zł
  • do 28.02.2017 r. – 49 zł
  • do 31.03.2017 r. – 59 zł
  • do 08.04.2017 r. – 100 zł

Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy, a po przebiegnięciu linii mety pamiątkowy medal.

Trasa

Dla zawodników przygotowaliśmy niezwykle szybka i płaską trasę. Do pokonania jest jedna pętla czyli 21,097 km. Trasa asfaltowa z atestem PZLA. Start i meta przy ul. Niskie Łąki, przy obiektach sportowych MCS Wrocław. Startujemy w kierunku ulicy Krakowskiej. Następnie trasa zostanie poprowadzona w kierunku Mokrego Dworu, Trestna, Mostu Grunwaldzkiego by następnie powrócić w to samo miejsce startu. Będzie to jedna duża pętla.

Będzie to wyjątkowa okazja aby pobiec po płaskiej asfaltowej trasie w niewątpliwych pięknych okolicznościach przyrody.

 

Koszulka

Do 20 marca można opcjonalnie nabyć koszulkę biegu w cenie 30 zł. Koszulka jest techniczna z materiału Activ Dry firmy Stedman. Na plecach napis: „Biegacz nie wielbłąd…”

Komentarze Facebook