HMP w Lekkoatletyce – Dzień 1

Pierwszy dzień HMP za nami / fot. Biegologia.pl

Za nami pierwszy dzień Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce (22.02.2014r.), które odbywają się w sopockiej ERGO Arenie.

Dziś odbyło się kilka biegów eliminacyjnych w tym na 800m – gdzie miejsca w jutrzejszym finale spokojnie zapewnili sobie nasi czołowi zawodnicy – Adam Kszczot oraz Marcin Lewandowski, którzy wygrali swoje serie eliminacyjne.

Bieg kobiet na 800m HMP Sopot 2014 / fot. Biegologia.pl

W biegu na 800m pewnie wygrała Angelika Cichocka z czasem 2:01,14 (potwierdziła tym samym minimum na HMŚ w Sopocie). Drugie miejsce i srebrny medal zdobyła Joanna Jóźwik z czasem 2:03,24, a brąz wywalczyła Katarzyna Broniatowska , która z wynikiem 2:03,29 pobiła swój rekord życiowy z hali.

Kolejnym finałem, który odbył się dziś był bieg kobiet na 3000m. Rywalizacja Pań odbyła się jednak na niezbyt wysokim poziomie – tylko pierwsze trzy kobiety złamały granicę 10 minut i uplasowały się w następującej kolejności: 1 miejsce zajęła Urszula Nęcka z czasem 9:25,00, drugie miejsce wywalczyła Paulina Kaczyńska z wynikiem 9:28,77 (PB), a trzecie miejsce zajęła Natalia Wacławska z czasem 9:33,73 (PB).

Ostatnim finałowym biegiem była konkurencja 1500m mężczyzn – gdzie medalowa trójka przedstawia się następująco: 1 miejsce – Adam Czerwiński (3:48,82), 2 miejsce – Tomasz Osmulski (3:49,41) oraz 3 miejsce – Dawid Waloski (3:52,44).

Z dystansów sprinterskich mogliśmy dzis zobaczyć finały na 60m kobiet i mężczyzn oraz 60m przez płotki kobiet.

Poniżej wyniki finałów.

60m pł. kobiet:

Złoto – Urszula Bhebhe – 8:24

Srebro – Anna Kiełbasińska – 8:28

Brąz – Katarzyna Świostek – 8:44

Szczęście niestety nie dopisało Karolinie Kołeczek, która przyjechała na HMP z 3 wynikiem – gdyż zawodniczka doznała upadku na płotku, co wykluczyło ją z rywalizacji o medale.

60 m kobiet:

Złoto – Marta Jeschke – 7:31 – minimum na HMŚ w Sopocie

Srebro –Anna Kiełbasińska – 7:31 – minimum na HMŚ w Sopocie

Brąz – Małgorzata Kołdej – 7:52

I w tym biegu sprinterskim nie odbyło się bez przykrej sytuacji – Weronika Wedler, która na HMP przyjechała z najlepszym czasem została zdyskwalifikowana za dokonanie falstartu.

60 m mężczyzn:

Złoto – Dariusz Kuć – 6:60potwierdzenie minimum na HMŚ w Sopocie

Srebro – Remigiusz Olszewski – 6:63minimum na HMŚ w Sopocie

Brąz – Kamil Masztak – 6:70

Wszystkim startujących gratulujemy, a zwłasza tym, którym rzutem na taśmę udało się wywalczyć minima na HMŚ!

Na kolejną część informacji (z drugiego dnia) zapraszamy w dniu jutrzejszym!