HMP w lekkoatletyce – Dzień 2

W drugim dniu rywalizacji emocji także nie brakowało. Dziś mieliśmy możliwość oglądania zdecydowanie większej ilości biegów finałowych. Poniżej przedstawiamy wyniki medalowych trójek w każdej z  finałowych konkurencji biegowych.

Brąz – Przemysław Słowikowski – 21:57

Po wczorajszym finale biegu na 60m przez płotki Pań dziś nadeszła kolej na rywalizacje mężczyzn w tej konkurencji. Medale i tytuły mistrzowskie zdobyli na 60 m przez płotki mężczyzn:

Złoto – Dominik Bochenek – 7:65  (potwierdzenie minimum na HMŚ)

Srebro- Damian Czykier 7:88

Brąz – Mikołaj Justyński – 8:03

W finale biegu na 400m kobiet medalowe pozycje wywalczyły:

Złoto – Justyna Święty z czasem 53:01

Srebro – Małgorzata Hołub – 53:18

Brązowy medal –  Ewelina Ptak z wynikiem – 53:38 (PB)

W finale biegu na 400m mężczyzn – wygrał zawodnik z  najlepszym tegorocznym wynikiem halowym – Rafał Omelko z czasem – 46:29 (PB),

Srebro powędrowało do Jakuba Krzewiny – 46:54 (PB),

Brąz natomiast do Kacpra Kozłowskiego – 46:76 (PB)

Cała medalowa trójka pobiła rekordy życiowe i uzyskała minima na HMŚ w Sopocie!  Liczymy zatem na dobry występ naszej sztafety 4 x 400 m już za 2 tygodnie!

Najbardziej pasjonującym biegiem był bieg na 800m mężczyzn. Wśród finalistów mieliśmy dwóch biegaczy, którzy za 2 tygodnie będą startować w HMŚ w Sopocie i już plasują się na czele tabel światowych. Adam Kszczot z 3 rezulatatem tegorocznych list światowych, a Marcin Lewandowski z 5 wynikiem. W dzisiejszym finale nie mieli sobie równych i zapewnili nam niesamowite widowisko.

Mistrzem Polski został – Adam Kszczot z czasem 1:47,07,

Srebro wywalczył Marcin Lewandowski z czasem 1:47:16,

Brąz powędrował do Artura Kuciapskiego – 1:48,19 (PB).

Adam Kszczot i Marcin Lewandowski jak zwykle gdy biegną razem w biegu zapewniają nam najwięcej emocji / fot. Biegologia.pl

W biegu na 3000m mężczyzn –  najdłuższym dystansie rozgrywanym na hali na Mistrzostwach Polski – medalowa trójka przedstawiła się następująco:

Złoto wywalczył Łukasz Parszczyński ze znakomitym wynikiem po samotnym biegu – 7:49,26 (minimum na HMŚ w Sopocie oraz HALOWY REKORD POLSKI),

Srebro wywalczył Mateusz Demczyszak – 7:57,73 (PB),

Brąz zdobył – Szymon Kulka z czasem 7:59,76 (PB).

W biegu na 1500m kobiet rywalizacja o tytuł Mistrzyni Polski toczyła się do ostatnich metrów, ostatecznie tytuł mistrzyni wywalczyła Katarzyna Broniatowska (która wczoraj zdobyła brąz na 800m) z czasem 4:26,11,

Srebro wywalczyła – Danuta Urbanik – 4:26,41,

Brązowy medal zdobyła Monika Hałasa z czasem 4:29,50.

Ostatnimi konkurencjami na tegorocznych Mistrzostwach były sztafety 4 x 400m, które na HMP były rozgrywane po raz pierwszy. Jest to konkurencja, która zawsze przysparza wiele emocji i tak było i tym razem.

W rywalizacji sztafet damskich wygrała sztafeta  KS AZS AWF Wrocław (Linkiewicz M., Dąbrowska K., Curyło M., Linkiewicz J.) z czasem 3:41,86,

przed sztafetą AZS-AWF Warszawa (Kajtoch J., Ankiewicz E., Wyka W., Jóźwik J.) – 3:42,00,

brąz zdobyła sztafeta AZS-AWF  Gdańsk (Wesołowska K., Ratajczyk K., Leszczyńska Z., Karpiesiuk A.) – 3:45,00.

W rywalizacji męskich sztafet: złote krążki HMP powędrowały do mężczyzn ze sztafety WKS Śląsk Wrocław – 3:10,61 (Kuśnierz P., Marciniszyn M., Krawczuk Ł., Krzewina J.)

Srebro zdobyli panowie z KS AZS AWF Wrocław – 3:12,19 (Kozłowski M., Sieradzan T., Podsiadło K., Omelko R.),

Brąz wywalczyli rzutem na taśmę mężczyźni z SKLA Sopot – 3:14,01 (Apacki M., Woźniak P., Ruszkiewicz D., Dobek P.).

Jak widać sopocka ERGO Arena doskonale sprawdza się w roli hali lekkoatletycznej, która może przyczynić się do wielu wartościowych rezulatatów podczas zbliżających się Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce (7-9.03.2014).

Zawodnicy sami przyznają, że bieżnia jest szybka, a atmosfera niespotykana nigdzie indziej w Polsce.

Wszystkim startującym gratulujemy uzyskanych rezultatów, medalistom cennych trofeów i życzymy wielu sukcesów zwłaszcza tym, którzy będą reprezentować Polskę w Sopocie już w marcu!