I Zielonka Ultra Maraton – daj się pochłonąć Puszczy 20 czerwca!

Nasz portal od początku istnienia wspierał lokalne inicjatywy biegowe oraz te imprezy, które nie tylko same w sobie stanowią ciekawe wyzwanie dla biegaczy, ale również znakomicie promują dany region.

Jedną z takich imprez jest Zielonka Ultra Maraton – bieg po największym kompleksie leśnym w okolicach Poznania i jednym z największych w Wielkopolsce. Odbędzie się już 20 czerwca, a limit uczestników to 350. To wspaniała inicjatywa, która pozwoli biegaczom poznać ten piękny teren stanowiący również Park Krajobrazowy.

Start i meta biegu zlokalizowane są tuż obok Dziewiczej Góry (145m. n. p. m.) będącej najwyższym wzniesieniem w okolicy. Trasa wiedzie przez najpiękniejsze zakątki Puszczy Zielonki – wokół Jeziora Stęszewskiego i Wronczyńskiego, przez Zielonkę, Dąbrówkę Kościelną i Głęboczek. Biegacze poznają więc kompleksowo piękno tych terenów w pełni okazałości i na pewno nie zabraknie widoków, emocji, ale też sportowej rywalizacji.

- REKLAMA -

Do wyboru będą dwie trasy o długości 43km (Trasa krótka) oraz 75km (Trasa długa). 

Więcej informacji oraz zapisy znajdziecie na stronie: http://zielonkaultramaraton.pl/

 

Poniżej przedstawiamy Wam mapę biegu – jak widać trasa wygląda imponująco.

 

zum-trasa

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKenijczycy i Ukraińcy w polskich biegach – czy to naprawdę problem?
Następny artykułNewline kolekcja ICONIC – funkcjonalność i sportowe zacięcie
Tomasz Peisert
Redaktor naczelny, współwłaściciel, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, prowadząc grupy treningowe oraz tworząc poczytne teksty/felietony. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km - 35:19.