Gmina Swarzędz jest jedną z najbardziej rozbieganych gmin w całej Polsce! Biegaczy i biegaczki można tu spotkać praktycznie o każdej porze dnia i nocy. To swoisty fenomen, bo jeszcze kilkanaście lat temu biegacz w tym rejonie był rzadkością. Po sukcesach biegów sygnowanych firmą Szpot, imprezy biegowe wychodzą poza granice administracyjne Swarzędza. Jednym z takich biegów jest Bieg „Agrobex” Leśna Piątka, który swoją premierę miał 15 listopada 2015 roku w Zalasewie i pobliskim lesie. Impreza tak przypadła do gustu biegaczom, że organizatorom nie pozostało nic innego jak tylko zorganizować druga edycję 3 miesiące później. II Bieg „Agrobex” Leśna Piątka odbył się dzisiaj, 28 lutego.

agrobex 4

Start odbył się z lekkim opóźnieniem. Normalnie można by mieć pretensje do organizatorów, ale w tym przypadku powodem nie była słaba organizacja, a wręcz przeciwnie – przedsiębiorczość i serce dla uczestników. Brzmi jak jakieś dziwne tłumaczenie? Nic podobnego – organizatorom dosłownie w ostatnim tygodniu przed startem udało się pozyskać cennego sponsora – firmę CYBINA ze Swarzędza, która ufundowała dla uczestników koszulki. Z tego powodu w Biurze Zawodów utworzyła się dość długa kolejka związana z ich wydawaniem. Miła i kameralna atmosfera wynagradzała czas oczekiwania.

agrobex 3

Mało komu przeszkadzało to małe niedociągnięcie – wszak, jakże można narzekać gdy organizator w cenie 20zł zapewnia nam koszulkę, medal na mecie, drożdżówkę, wodę, a do tego cały pakiet otrzymujemy w solidnym, materiałowym worku? Taki pakiet za tak niskie pieniądze to rzadkość, ale przejdźmy do sedna, bo przecież byliśmy tam pobiegać, a nie oceniać co dostaliśmy.

iibiegagrobexlesnapiatka2016-zawody-186

O godz. 10:30 – ponad 300 biegaczy i biegaczek ruszyło na trasę II Leśnej Piątki spod nowoczesnej Szkoły Podstawowej w Zalasewie (to trzykrotnie więcej niż w pierwszej edycji!) Trasa wiodła lasami tzw. Wschodniego Klinu Zieleni i choć nie odznaczała się znacznymi przewyższeniami była dość trudna technicznie i urozmaicona. Momentami wąskie ścieżki utrudniały wyprzedzanie i trzeba było szukać wolnych przestrzeni do „manewrów” – miało to swój urok, choć momentami spowalniało. Jak jednak mówił na starcie Dyrektor Biegu – Przemek Walewski – to my jesteśmy gośćmi w lesie i nie o życiówki tutaj chodzi, a o dobrą zabawę i propagowanie biegania poza miejskim asfaltem.

agrobex 2

Trasa była w mojej ocenie oznakowana bardzo dobrze – kierunek biegu w żadnym miejscu nie budził wątpliwości, a obsługa biegu sprawnie kierowała biegaczy we właściwą stronę.

Zwycięzcą został Radosław Pluciński, zawodnik ze Swarzędza, który uzyskał czas 17:27. Tuż za nim przybiegł również mieszkaniec Swarzędza – Mateusz Jaśniewicz (17:32), a trzeci Zbigniew Miś z Poznania (17:32). Mi przypadło miejsce 7 i wynik 18:49.

Wśród pań pewne zwycięstwo odniosła nasza redakcyjna koleżanka (moja żona) – Ola Peisert z czasem 19:26. Drugie miejsce zajęła Monika Brzozowska z Krzepic (20:07) a trzecie Aldona Białas z Gruszczyna (21:16).

a12

Jak zapewnili burmistrz Swarzędza – Mariusz Szkudlarek oraz Dyrektor Biegu – Przemek Walewski, to dopiero początek znakomitych imprez biegowych jakie będą miały miejsce w Swarzędzu i okolicach. Bardzo nas to cieszy, ponieważ gmina działa prężnie, pro sportowo i widać, że czuje gremialny głód biegania lokalnej społeczności. Widzimy się więc na kolejnej edycji słynnej już Piątki Agrobexu i na kolejnych imprezach w gminie.

Galerie zdjęć możecie znaleźć na stronie wydarzeniahttps://www.facebook.com/events/755239927942020/

Wyniki z biegu: http://www.plus-timing.pl/doc-pt/wynikipdf/2016-02-28-Zalasewo/wyniki_open.pdf

 

 

Komentarze Facebook