Ponad 19,5 tysiąca kobiet wzięło udział 13 marca w japońskim Nagoya Women’s Marathon. Z czasem 2:30:13 netto swoje zmagania zakończyła nasza maratonka – Iwona Lewandowska zajmując 13 miejsce w stawce. 

Iwona na swoim oficjalnym profilu na serwisie Facebook nie kryje, że liczyła na dużo więcej, w Nagoya miała bowiem powalczyć o rekord życiowy (aktualny wynosi 2:27:47). Podopieczna trenera Marka Jakubowskiego osiągnęła międzyczas na dystansie półmaratonu wynoszący 1:12:13, jednak w drugiej części dystansu nastąpiły problemy zdrowotne, które nie pozwoliły jej walczyć o upragniony czas.

Nie ukrywam, że po cichu liczyłam na dużo więcej, przynajmniej na życiówkę. Fakt – bieg był prowadzony w szalonym tempie, kilka kilometrów miałam nawet poniżej 3:20 (najszybszy 3:16!). Ale czułam się dobrze, do połówki kontrolowałam sytuację. Jednak później zaczęły się problemy ze stopą. Od 25 km na tyle duże, że miałam problem z jej postawieniem i odbiciem się. Charakter nie pozwolił mi jednak zejść z trasy. Nawet przez sekundę o tym nie pomyślałam. Wygląda na to, że przez odbitą stopę zakończyłam z marnym, jak na oczekiwania, wynikiem 2:30:15. Do tego biegu byłam bardzo dobrze przygotowana, dlatego tym bardziej mi przykro.”

Liczymy, że Iwona pokaże jeszcze na co ją stać w tym sezonie. Życzymy powodzenia!

W Nagoya Women’s Marathon na podium stanęły:

  1. Eunice Jepkirui Kirwa – 2:22:40
  2. Tomomi Tanaka – 2:23:19
  3. Rei Ohara – 2:23:20
Komentarze Facebook