Jak zdobyć tyle pięknych medali? Nie musisz jeździć na zawody. Poznajcie sposób, którego jeszcze w Polsce nie było!

Kochasz bieganie? Uwielbiasz startować w zawodach? Medale z biegów to Twoje trofea, z których jesteś dumny? A co gdybyś realizując swoją pasję mógł przy okazji pomóc ludziom, którzy potrzebują wsparcia, znajdują się w trudnej sytuacji życiowej itp.? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś TAK, to przedstawiamy Ci coś czego jeszcze w Polsce nie było. Gdy dostaliśmy propozycję patronatu medialnego nad tą bardzo ciekawą, sportowo-charytatywną inicjatywą – nie mogliśmy odmówić! Poznajcie Virtual Run!   

Czym jest Virtual Run?

Virtual Run to całoroczny cykl różnych biegów, w których możesz wziąć udział bez względu na to gdzie akurat przebywasz. Jesteś w domu, w delegacji, a może na wakacjach w Hiszpanii? Teraz to bez znaczenia, bo startując w Virtual Run – miejsce startu wybierasz sam! Nie tracisz więc również pieniędzy na dojazd. Imprezy VR to wolność biegania, rywalizacja, motywacja, przepiękne medale, a co najważniejsze pomoc innym. Takie biegi od jakiegoś czasu są bardzo popularne m.in. w USA i Wielkiej Brytanii – idea zawsze jest taka sama: aktywność, rywalizacja i pomoc innym. 

Wszystko działa tak: wybierasz imprezę, w której chciałbyś pobiec, rejestrujesz się, wnosisz opłatę startową, dostajesz swój stały numer startowy (każdy ma indywidualny numer na wszystkie biegi) i w wyznaczonym przedziale czasowym pokonujesz dystans danego biegu tam gdzie się aktualnie znajdujesz. Swój rezultat wpisujesz na stronie VR w tabeli wyników wraz z linkiem lub screenem np. z endomondo bądź też zdjęciem zegarka, a system automatycznie ustala Twoje miejsce na liście. Gdy wszystkie osoby ukończą bieg – do każdego zostanie wysłany atrakcyjny, kolorowy pamiątkowy medal (medal z każdej imprezy jest inny i niepowtarzalny). Dodatkowo po każdym biegu można będzie pobrać dyplom uczestnictwa. 

Organizatorzy zachęcają również do przesyłania swoich zdjęć z biegu lub po biegu – będą się one wówczas pojawiać na stronie głównej VR i motywować tych, którzy jeszcze w VR nie startowali. Nie będzie nagradzania zwycięzców, bo jak sami twórcy idei podkreślają – po pierwsze nie o to chodzi, główny cel jest taki aby pomóc innym, a po drugie każdy będzie biegał w innych warunkach i byłoby to nie fair:) Tak czy inaczej rywalizacja pozwoli na porównanie swoich wyników z wynikami innych uczestników, a to dodatkowa motywacja. Każda osoba, która pobiegnie w VR będzie brała udział w comiesięcznym losowaniu atrakcyjnych nagród od partnerów akcji. Opłata startowa za każdy bieg, bez względu na dystans będzie wynosić 35zł. Kwota, która pozostanie po rozliczeniu kosztów organizacyjnych i Fundacji, zostanie w całości przeznaczona na cele charytatywne. Fundacja będzie co miesiąc pomagać innej osobie lub organizacji – to wspaniała idea i mamy nadzieję, że dzięki Virtual Run pomoc trafi do jak największej liczby ludzi. Pierwsze biegi już w kwietniu. 

Koszulka z numerem startowym

To jeszcze nie wszystko – gdy w całej akcji będzie już sporo biegaczy i biegaczek – organizatorzy przewidują możliwość zakupu specjalnych koszulek startowych VR – dla każdego z indywidualnym numerem startowym oraz z imieniem lub ksywką. Fajnie będzie mijać biegacza ubranego w taką koszulkę na treningu – od razu będzie widać, że bierze on akurat udział w jednym z biegów VR. Jeszcze fajniej jak w danym dniu dwoje biegaczy w takich koszulkach minie się – każdy biegnie gdzie indziej, a jednak biorą udział w tym samym biegu – świetne:)  

Bieg w ramach Virtual Run możesz zrealizować dosłownie wszędzie – koło domu, będąc na wakacjach czy podczas wyjazdu służbowego. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie zawsze mają czas by pojechać na zawody i uwielbiają kolekcjonować medale:)

Różne biegi, różne dystanse i różne, kolorowe medale!

Biegi będą różne i każdy będzie związany z jakimś polskim lub międzynarodowym świętem. Nie będą więc to biegi nr 1, 2, 3 tylko np. Bieg Bobra, Strażacka Dwunastka, Dziesiątka Pingwina, a nawet… Sexy Run:) Dystanse będą różne – od 5km do maratonu! To nie żarty – takie biegi naprawdę się odbędą, a każdy medal będzie wysokiej jakości, unikalny, wesoły i bardzo kolorowy. Oczywiście to jak będzie wyglądać medal z danego biegu będzie można zobaczyć na stronie już kilka tygodni przed startem. Możemy Wam zdradzić wstępny projekt jednego z nich – sami przyznajcie, zapowiada się fajnie, a startując w wielu biegach VR można uzbierać imponującą kolekcję kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu medali w roku! 7 kwietna przypada właśnie Międzynarodowy Dzień Bobra – czemu więc nie uczcić tego biegiem? Każdy powód jest dobry by się poruszać:)  

Dla kogo Virtual Run? 

Virtual Run to idealne rozwiązanie dla wszystkich aktywnych osób, które uwielbiają biegać, uwielbiają rywalizować, ale nie zawsze mają na to czas.

To zawody z akcentem rywalizacji, ale przede wszystkim świetna zabawa. Możesz biec ile sił w nogach, a możesz delektować się każdym kilometrem. Biegniesz jak chcesz, jak umiesz, a Twój wysiłek jest nagrodzony pięknym medalem.    

Takie biegi to także alternatywa dla osób, które chciały wziąć udział w realnej imprezie, ale z jakichś przyczyn nie mogły wystartować. Kalendarz VR będzie pełen rozmaitych biegów na różnych dystansach więc jeśli nie udało Ci się pobiec w swoich zawodach, to z VR możesz to nadrobić. Zawsze znajdziesz bieg, który przypadnie Ci do gustu – do wyboru, do koloru.  

Samemu, w parze, a nawet w grupie. W Virtual Run pobiegniesz tak jak najbardziej lubisz. My zachęcamy aby startować w kilka osób – więcej frajdy, więcej motywacji no i można się pościgać:)

Wychodzisz właśnie z kontuzji lub jesteś po innej dłuższej przerwie od biegania? Nie czujesz się jeszcze na siłach aby pobiec w prawdziwych zawodach? Pobiegnij na spokojnie w VR – nie będziesz się musiał z nikim ścigać, pobiegniesz spokojnie i co najważniejsze – zmotywujesz się. W kolejnym sezonie z łezką w oku spojrzysz na swój medal z okresu gdy wracałeś do biegania. 

Virtual Run to również świetny sposób na rozpoczęcie biegania. Czyż nie byłoby wspaniałą pamiątką medal z Twojego pierwszego wyjścia na trening? Rzadko się zdarza by ktoś pierwszy trening robił na zawodach, ale w Virtual Run to możliwe. Nikt nie stawia Tobie ograniczeń – nie musisz mieścić się w żadnym limicie. Przebiegnij tylko wyznaczoną liczbę kilometrów, a czas w jakim to zrobisz jest nieważny. Medal Ci się należy za same chęci żeby coś zrobić dla swojego zdrowia oraz dla potrzebujących pomocy. 

Wystarczy, że posiadasz zegarek z GPSem lub smartfona z aplikacją typu endomondo i możesz ruszać na start jednego z biegów Virtual Run!

To również doskonała okazja by do biegania namówić swoją rodzinę czy znajomych. Być może kolorowy medal, który dostaną zapoczątkuje u nich wieloletnią, biegową przygodę? 

Gdziekolwiek jesteś, cokolwiek aktualnie robisz i obojętnie w jakiej aktualnie jesteś formie – Virtual Run to zawsze dobry wybór, bo o wszystkim decydujesz tylko i wyłącznie Ty! 

Mamy informację, że już już na dniach ruszy strona www, a tymczasem zapraszamy Was do polubienia ich fanpage’a na FB – VIRTUAL RUN POLSKA 

Na koniec jeszcze jedna rzecz: mamy świadomość tego, że takie biegi nigdy nie zastąpią prawdziwej rywalizacji na zawodach, ale naszym zdaniem są wspaniałą inicjatywą i bardzo ciekawą alternatywą dla każdego.