Skarpetki to temat bardzo bliski biegaczom. Zużywamy ich bardzo dużo i często wydajemy na nie naprawdę sporo pieniędzy. Każdy z nas ma dylemat – jakie wybrać aby służyły długo i nie podarły się po kilku treningach? Mamy dla Was bardzo ciekawą propozycję – poznajcie MICO!

Biegaliśmy już w bardzo wielu przeróżnych skarpetkach i zawsze czegoś brakowało – albo robiły się zbyt wilgotne po treningu, albo powodowały obtarcia, albo po prostu przecierały się zbyt szybko. Tym razem w nasze ręce trafiły skarpety włoskiej firmy MICO, której wcześniej nie znaliśmy. Zapewnienia ze strony producenta były obiecujące:

  • idealne dopasowanie
  • anatomiczny krój
  • gładka i przyjemna tkanina
  • wysoka oddychalność
  • system OXI-JET, który nieustannie wytwarza i stymuluje mikro-masaż
    (dzięki mikro naciskom szwów na skórę, a co za tym idzie na system żylny), a to z kolei pobudza i poprawia przepływ krwi i limfy z powrotem do serca przyspieszając tym samym wydalanie produktów przemiany materii

Skład: 20%poliester, 20% poliamid micro, 20% poliamid, 40% elastyna.

To oczywiście teoria, a nas biegaczy przede wszystkim interesuje to jak takie skarpetki sprawdzają się w praktyce. Co tu dużo pisać – to jedne z najlepszych skarpet na jakie trafiliśmy. Nie było problemów z pęcherzami czy otarciami. Nawet po 30km biegu pozostawały prawie suche, co bardzo rzutowało na komfort treningów. Skarpety trzymały się cały czas na swoim miejscu, nie zsuwały się i było ewidentnie czuć, że biega się w produkcie wysokiej klasy.

Od razu pierwsze skojarzenie – made in Italy zrobiło swoje. I coś w tym jest – firma MICO specjalizuje się głównie w produkcji skarpet narciarskich, a jak wiadomo tego typu produkty nie mogą być byle jakie.

Nie będziemy się rozwodzić na temat wspaniałości skarpet MICO, bo nie w tym rzecz. Ten test i nasza opinia jest dla Was – Czytelników. Często pytacie nas jakie skarpetki możemy Wam zarekomendować do biegania i wtedy zawsze stajemy przed dylematem, co Wam zaproponować. W dniu dzisiejszym dylemat znika, ponieważ MICO w naszym skarpetkowym rankingu zdecydowanie wychodzi na pierwszą pozycję. Możemy je śmiało polecić wszystkim, którzy biegają dużo kilometrów i cenią sobie komfort.

Cena skarpetek MICO PROFFESIONAL to około 40zł i trzeba przyznać, że jak na tę jakość – nie jest ona wygórowana.

Komentarze Facebook